BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  SAĞLIK

Samsun'da süper bulaştırıcı onlarca kişiye koronavirüs bulaştırdı

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu 'Akıl Çemberi' programında Samsun'da koronavirüse yakalanan bir hastanın onlarca insana bulaştırdığını açıkladı.

Abone ol

CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye'deki son durumu ve alınan önlemler masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner'in Samsun'da panik yaratan açıklamaları şöyle:

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Bizim gibi büyük metropellerden henüz hastalığın yayılmadığı köylere, kentlere... Gidip de orada bulaştırabilecek insanlarda var. (Güney) Kore'de öyle 'SÜPER BULAŞTIRCI' vardı. Yüzlerce insana bulaştırdı tek başına. Orada tek seyahat etmenin böyle bir sakıncası olabilir

Samsun Valisi Kaymak'tan yalanlama

Samsun Valisi Osman Kaymak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili, "Samsun'da süper bulaştırıcı var" haberinin doğru olmadığını bildirdi. Kaymak, Twitter'dan yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde "Samsun'da süper bulaştırıcı var" başlıklı haber yer aldığını belirtti. Haberin doğru olmadığına işaret eden Kaymak, "İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim." ifadesini kullandı.

Nedim Şener: Rize'de karantina'ya alınan köyler oldu! Orada hastalık çıkmadığına göre oraya dışardan gelenler bulaştırdı herhalde değil mi?

Önce Samsun dedi sonra Türkiye

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Evet. Mesala Samsun'da da... Samsun'da bir süper bulaştırıcı vardı mesela. Hani detaylarını söylemiyim ama...

Başak Şengül: Nerede?

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Türkiye'de... Dedesi umreden geliyor, ondan kapıyor. Bir büyük market AVM'de çok işlek bir hamburgercide çalışıyor çocuk. Onlarca insanı enfekte (bulaştırdı) etti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs aşısı minimum 12-18 ay uzakta Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Hatay'da koronayla Alevi nüfusunu azaltacaklar paylaşımına yasal işlem
BDDK'dan taşıt ve tüketici kredileri için karar
ABD'de koronavirüs testi pozitif çıkan Kongre üyesi sayısı 5'e yükseldi
ABD'den kritik koronavirüs hamlesi!
Dünya genelindeki koronavirüs vaka durumu
2020 temmuz zamlı yeni hemşire maaşları en düşük kaç para oldu?
Yorumlar 28 yorum