BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Sakarya'da 41 yıllık birikimini oğlu elinden aldı: Katil mi olayım, kendimi idam mı edeyim?'

İhlas Haber Ajansı

SAKARYA'da, yurt dışında çalışıp kazandığı 41 yıllık birikimiyle ev yaptıran baba, oğlu tarafından dolandırıldığını iddia etti. Oğlunun evin tapusunu kendisi yurt dışındayken bacağına devrettiğini ifade eden baba, 'Bacanağım yesin, başkası yesin ben sana mal vermiyorum' dediğini öne sürdü. Gözyaşlarına boğularak olayı anlatan baba Osman Çetin, 'Katil mi olayım, kendimi idam mı edeyim?' diye konuştu.

Abone ol

Ferizli ilçesinde ikamet eden 67 yaşındaki Osman Çetin, çalışmak için Avusturya’ya gitti. Burada çalıştığı ve 41 yılda biriktirdiği para ile memleketi Sakarya’nın Ferizli ilçesinde bir arazi satın alarak bina yaptırmak istedi. Binanın bitimine az bir zaman kala tekrardan Avusturya’ya gitmesi gereken Çetin tamamlanması ve tamamlandıktan sonra kardeşleri arasında pay edilmesi için arazinin tapusunu oğlu H.Ç.’ye verdiğini iddia etti. Yurt dışından dönen baba Çetin karşılaştığı durum karşısında şoke oldu.

Baba Çetin, yurt dışından geldikten sonra 41 yıllık birikiminin oğlu tarafından oğlunun bacanağı olan S.K.’ya devir edildiğini belirtti. Yaklaşık 3 milyon liralık değeri olan binanın tapusu oğlunun bacanağında olduğunu iddia eden baba Çetin, oğlu tarafından dolandırıldığını ve bu durumdan mağdur olduğunu belirtti. Oğlunun bacanağı olan S.K.’ın, tebligat göndererek evden çıkartmaya zorladığını dile getiren baba Çetin, gönderdiği tebligat sonucunda evi boşaltması gerektiğini ve gidecek yeri olmadığını belirterek yetkililerden yardım istedi. Yaşadığı mağduriyeti anlatan baba ise göz yaşlarına hakim olamadı.

Malı kaçırmak için bacanağına tapuyu devrettiğini iddia etti

Oğlu tarafından dolandırıldığını iddia eden baba Osman Çetin, “Avusturya’da 41 yıl çalışmış olduğum ve daha sonrasında almış olduğum arazi üzerine yapılan bir bina vardı, bu binanın yapımını tamamlayamadan, tapuyu tamamlaması için çocuğuma verdim. Sonunda beni dolandırdı ve mülkiyetimden beni atmak istedi. Malı kaçırmak için bacanağına tapuyu devrettiğinden dolayı ben mağdur duruma düştüm. Tapuyu alan bacanak, tebliğ göndererek evi boşaltmamı istedi. Benim ne yapmam lazım, sokakta mı kalmam lazım? Bütün dünya duysun; baba oğluna mal vermiş, bağ bağışlamış ama oğul bir salkım üzüm bağışlamıyor. Kanun bu mudur, adalet bu mudur? Bütün yetkili makamlardan yardım istiyorum” dedi.

Millet kola içti ben ise su içtim paramı biriktirip bu mülkiyeti aldım

Yaklaşık 3 milyon liralık mülkiyete sahip olan ve yurt dışından bin bir zorluklarla bu birikimi yaptığını dile getiren baba Çetin, “Ben aynı zamanda dava açtım, şu anda mahkemeliğiz. Ne yazık ki bacanağı tarafından, bana oturduğum evimi boşaltma emri geldi şimdiyse ben evi boşaltmak mecburiyetinde kaldım. Avusturya’ya mı döneceğim, burada mı kalacağım ne yapacağımı bilemiyor, çaresizim yani. 350-400 bin Euro üzerinde olan bir mülkiyet bu. 6 daire, 10 dönüm ve 500 metrekare üzerine olan bir alan, Gölkent’in ortasında olan bir yer. Böyle bir mülkü alabilmek için 350-400 bin Euro paran olacak ki alasın. Ben bunu sene 1988’de aldım, o zamanlar işler iyiydi ve aylığım güzeldi. Paramı biriktirdim, fındık ekmek yedim para kazandım, millet kola içti, ben ise su içtim paramı biriktirip bu mülkiyeti aldım." dedi.

Çetin, "Bu mülkiyeti alırken çocuklarımı düşünerek altı dükkan, üzerini ise ev olarak başlattım ve durumlarım müsait olmadığı için çocuğuma güvendim ve kardeşlerine de birer daire verirsin diyerek izah ederek verdim. Çocuğumun yapmış olduğu haksızlık, benden mal kaçırdığının nedenini bilemiyorum. Adalet, insanlık arıyorum. Katil mi olayım, kendimi idam mı edeyim?” dedi.

"Bacanağım yesin, başkası yesin ben sana mal vermiyorum' dedi"

Oturduğu evden tebligat gönderilerek çıkmaya zorlandığını dile getiren baba Osman Çetin, “Çocuğum bana mal vermiyorum dedi. Bacanağım yesin, başkası yesin ben sana mal vermiyorum dedi. Bunları yazılı olarak ta kendi aramızda pay ettim. Pay ettiğim halde malı bacanağına devretti. Bu yaştan sonra, 67 yaşından sonra beni işe kim alacak, ben parayı nerede kazanacağım, şu anda mağdur durumdayım. 2 buçuk, 3 milyonluk ev ve tuttu hepsini bacanağına devretti. Şu anda benim evden çıkmam için, yakın zamanda evi boşaltmam için tebliğ gönderdi. 41 yıldır Avusturya’da biriktirmiş olduğum para ile almış olduğum toprağı, araziyi ve evi çocuğuma verdim. Çocuğum beni dolandırmak için malı kaçırarak bacanağına devretti. Şu anda bacanağı bana evi boşalt diyerek tebliğ gönderdi" sözlerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Beyin ameliyatı olan Fatma Girik son halini paylaştı işte o kare Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sağlık Bakanı Koca'dan yeni aşı müjdesi! 'Korona ilaçlarının tamamını üretiyoruz'
Tokat'ta çocukları üzen haber! Alev alev yandı kullanılmaz hale geldi
Pastırma sıcakları 2020 ne zaman başlar hangi ayda başlayacak?
Putin çatışmalar sonrası ilk kez Aliyev'le görüştü! Ermenistan'a soğuk duş
İstanbul'da minibüsçüler isyan etti! İBB'ye gitmek istiyorlar
Euro rekora imza attı, dolar ise 7,84 ile zirvede! Reuters nedenini yazdı
Ekonomide sevindiren gelişme! Sanayi sektörü ihracatı yılın en yüksek seviyesinde
MEB ücretsiz tablet başvurusu ne zaman başlıyor?
Fenerbahçe, Perotti ile maç başı ücrete dayalı anlaştı
Altay Bayındır: Şampiyonluğa ihtiyacımız var
Yorumlar 1 yorum