BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 462,66
HABER /  SAĞLIK

Sağlık Bakanlığı, Valiliklere yazı gönderdi! 81 ilde korona talimatı

Anadolu Ajansı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce, Kovid-19 (SARS-CoV-2) RT-PCR test ücretlerine ilişkin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile valiliklere yazı gönderildi.

Abone ol

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 (SARS-CoV-2) testi için sağlık kuruluşlarına başvurularda, belirlenen fiyat tarifesinin dışındaki uygulamalar için yaptırım uygulanacağını bildirdi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, Kovid-19 RT-PCR test ücretlerine ilişkin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile valiliklere yazı gönderildi.

Çalışmaya izin verildi
Yazıda, salgınla mücadele kapsamında Kovid-19 (SARS-CoV-2) RT-PCR testinin yurt dışı seyahati yapacak olan kişilere (giden/gelen), profesyonel sporculara müsabaka öncesi olası şüphe ve taramalarında ve sadece Kovid-19 hastalığı şüphesiyle başvuran kişilere, Mikrobiyoloji Laboratuvar ruhsatı olan tüm kuruluşlarda, Genetik Hastalıklar Tanı/Değerlendirme Merkezlerinde ve Tıbbi Biyokimya Laboratuvarlarında Kovid-19 (SARS-CoV-2) Reverse Transkriptaz PCR testi çalışılmasına izin verildiği anımsatıldı.

Test bedeli 250 TL
Kamu sağlık hizmetleri fiyat tarifesinde Kovid-19 koronavirüs hastalığı pandemisi kapsamında kişilerin talepleri üzerine yapılacak olan Kovid-19 RT- PCR testleri için düzenleme yapıldığı hatırlatılan yazıda, katma değer vergisi (KDV) ve S908116 kodlu Kovid-19 (SARS-CoV-2) izolasyonu işlem bedeli dahil olmak üzere S908115 kodlu Kovid-19 (SARS-CoV-2) Reverse Transkriptaz PCR test bedelinin 250 Türk lirası olarak belirlendiği kaydedildi.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi fiyatlarıyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenmiş ve şu yazıyı kaleme almıştı; "Sağlık Bakanı korona testinde üst limit 250 lira diyor ancak özel hastanede 500 liraya korona testi yaptırdım. İsterse kredi kartı ekstramı gönderirim"

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Aşı yaptırana Covid-19 bulaşır mı? Koranavirüs aşısı ücretli mi olacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Selin Ciğerci kimdir kaç yaşında aslen nereli?
9 eksikli Galatasaray'ın konuğu Kayserispor
Dorukhan Toköz, Fenerbahçe derbisinde yok
22 gündür kayıp olan lise öğrencisi kız bulunup annesine teslim edildi
Rus uçakları askeri mühendisleri Karabağ'a taşıyacak
Telefondan mesajla nasıl HES kodu alınır paralı mı?
Yorumlar 11 yorum