BIST 1.569
DOLAR 7,40
EURO 8,98
ALTIN 445,53
HABER /  SAĞLIK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan aşı sözleri: Bunu yapan başka ülke var mı?

İhlas Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Şehir Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk dozunu yaptırmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, sürecin işleyişine dikkat çekerek, "Dünyada ilk gün aşı yapan ve canlı olarak yayınlayan başka ülke var mı bilmiyorum. Bu süreci şeffaf bir şekilde götüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Şehir Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olması sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Koca, "Çok zor bir süreç yaşadık, kaybettiklerimiz oldu. Ben kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Özellikle bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. Bilim insanlarımızın da bu konuda hem fikir olduğu bir konu. Bu nedenle vatandaşlarımızın sırası geldikçe gönüllü olarak ama herkesin mutlak olması gerektiğine inanıyorum. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Bu salgından kurtulabilmenin tek yolunun, en önemli yolunun aşı olduğunu söylemek istiyorum. Sistemde biz bugün canlı olarak Türkiye’de ne kadar aşının yapıldığını göstermiş olduk"  diye konuştu.

"Bunu yapan başka ülke var mı bilmiyorum"

Türkiye’nin aşılamada çok önemli bir konumda olduğunu vurgulayan Bakan Koca, "Dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşı yapabilmiş olan ve canlı gösterebilmiş olan bir başka ülke var mı bilmiyorum. Bundan sonraki süreçte de bu aşı çalışmasını, programını anlık, canlı ve şeffaf bir şekilde götüreceğimizi söylemek istiyorum. Hatta iller bazında da gerektiğinde anlık yapılabilen aşıları da göstermek istiyoruz. Onun için vatandaşımız müsterih olsun. Bu noktada özellikle aşı sırası geldiğinde, ihmal etmeden yaptırması son derece önemli çünkü sırasını bir belli risk grubuna göre planlamış olduk. O sırası geçtikten sonra, ancak diğer grup bittiğinde sırası gelmiş olacak. O yüzden vatandaşımız sırası geldiğinde aşıyı mutlak yaptırma noktasında hassasiyet gösterilmesini rica ediyorum" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Fahrettin Koca'dan devletin zirvesine aşı çağrısı
Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'in Hubei eyaletinde sürecin başına dönüldü
Pfizer aşısı vurulan 23 kişi hayatını kaybetti
Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e çağrı
Türkiye'deki corona virüsü vaka ve ölü sayısında son durum (14 Ocak 2021)
Erol Bulut o futbolcu ile yolların ayrılacağını açıkladı
Marius Sumudica, gözyaşlarını tutamadı
ABD'den 13 bin kilometre uçarak Avustralya'ya gelen güvercin itlaf edilecek
Ukrayna'dan övgü: Türkiye olmadan başaramazdık
Donald Trump'ın azlinin istenmesinin nedenleri neler?
Yorumlar 28 yorum