HABER /  DÜNYA

Rusya Başbakanı Medvedev: Rusya'da yatırım iklimi zehirlendi

Anadolu Ajansı

RUSYA Başbakanı Dmitriy Medvedev, Rus ekonomisinin arzu edilen düzeyde büyümediğini belirterek, “Rusya’da yatırım iklimi, yaptırımlar nedeniyle yabancı yatırımlar açısından zehirlenmiş durumda.” dedi.

Medvedev, Rus devlet kanalı Rossiya 24’te yayınlanan Diyalog programında Rus ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları nedeniyle küresel ekonomik büyümenin yavaşladığına işaret eden Medvedev, “Bizim için hassas bir konu olan enerji talebi de düşüyor. Bu nedenle ekonomideki büyüme tahminlerimizi de tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Rus ekonomisine yönelik yaptırımların ise devam ettiğini anımsatan Medvedev, “Rus ekonomisi arzu edilen düzeyde büyümüyor. Rusya’da yatırım iklimi, yaptırımlar nedeniyle yabancı yatırımlar açısından zehirlenmiş durumda.” dedi.

Rusya’daki zorlu mevzuat ve engelleri özel sektör temsilcileriyle sürekli görüştüklerini anlatan Medvedev, “Yaptırımlar özellikle Rusya’daki bankacılık sektöründe sermaye ve mali akışlara yansıyor. Bu konular devamlı gündemimizde.” şeklinde konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bloomberg Billionaires Index dünyanın en zengin isimlerini açıkladı! Zirvede yine o isim Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türk ve ABD'li komutanlar ortak devriyede
Telefon diplomasisi! Erdoğan-Merkel görüşmesinde kritik konular vardı
EYT ne demek emeklilikte yaşa takılmak ne anlama geliyor?
Michael Schumacher hayranlarına iyi haber Formula 1 efsanesi taburcu oluyor
EYT son durum Erdoğan açıkladı emeklilikte yaşa takılanlara güzel haber
A Leaf Cafe lezzetin yeni adresi Yeniköy'de
Yorumlar