BIST 1.533
DOLAR 7,68
EURO 9,11
ALTIN 417,81
HABER /  GÜNCEL

RTÜK'ten Can Ataklı hakkında inceleme

Anadolu Ajansı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Can Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık" ifadesini kullandı.

Abone ol

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 virüsüyle mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hızlı şekilde ortaya konulan uzaktan eğitim modelinin dünyadaki örneklerinin ötesinde çocuklara televizyonlar aracılığıyla verimli bir şekilde ulaştığını belirtti.

Ancak milli dayanışmanın çok ileri seviyede olması gereken bu günlerde maalesef bazı yayın organlarında durumdan vazife çıkararak içlerindeki kötü niyetlerini ortaya dökenlerin olduğunu üzülerek gördüklerini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

"Özgürlükleri savunduğunu iddia eden ama özgürlükleri hiçe sayarak kendi tek tip modellerini topluma dayatma arzusunda olanların vatandaşlarımızı ayrıştırma yarışından geri durmadıklarını bugün de milletçe hep beraber görmekteyiz. Bunun son örneğini Tele 1'de gördük. Can Ataklı'nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir."

ÖNCEKİ HABERLER
İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 6 bin 77'ye yükseldi
İstanbul Fatih'te akılalmaz koronavirüs dolandırıcılığı
Bursa Büyükşehir Belediyesi'yle evde yalnız değilsiniz
Fatih Altaylı'dan TTF'ye istifa çağrısı
Fransa'da son 24 saatte korkunç rakam!
Şervan Gökhan: Virüse karşı en büyük silah el yıkamak
Koronavirüs (Kovid-19) siber dolandırıcılığına dikkat
Otokar'dan üretime 14 gün ara verme kararı
Semih Durmuş: Taleplerimiz karşılık buldu
BDDK'dan bankaları rahatlatıcı karar
Yorumlar 45 yorum