BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,85
ALTIN 398,50
HABER /  GÜNCEL

Rakel Dink'e ölüm tehdidi! 'Bir gece ansızın gelebiliriz'

Suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Gönderilen tehditlerde Rakel Dink'ten Ttürkiye'yi terk etmesi istendi...

Abone ol

2007 yılında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant DinK'in eşi Rakel Dink ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Dink Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Rakel Dink ve avukatının ülkeyi terketmeleri aksi takdirde öldürülecekleri yolunda tehdit aldıklarını duyurdu. İşte Hrant Dink Vakfı'nın o açıklaması...

"27-28 Mayıs 2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı’na email yoluyla yazılı ölüm tehdidi ulaştığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Şişli Emniyeti ve İstanbul Valiliği’ne durumu yazılı olarak bildirdik. Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de resmi kurumların bilgisi dahilinde, herkesin gözü önünde öldürülmesinden önce de duymaya aşina olduğumuz ve bugünlerde marifet sayarak kimi çevrelerce sıkça tekrarlanan “Bir gece ansızın gelebiliriz” sloganını da içeren tehdit, Hrant Dink Vakfı’nı “kardeş masalları” anlatmakla itham ediyor, ülkeyi terk etmemizi talep ediyor, Rakel Dink’i ve avukatımızı ölümle tehdit ediyor.

Son dönemde yükseltilmesinde sakınca görülmeyen ırkçı, ayrımcı, nefret dili ancak bu tür korkunç yaklaşımları tetikler, cesaretlendirir, azmettirir. Her vatandaşın eşit, özgür ve adil yaşamasını sağlamak için çalışmak Türkiye’de siyaset yapan tüm kesimlerin görev ve sorumluluğudur. Oluşturulan iklimin ciddiyetini vurgulamak ve tüm yetkililere sorumluluklarını hatırlatmak üzere bu talihsiz duyuruyu yapmanın da bizim görevimiz olduğu kanaatindeyiz.

2007’den sonra daha adil, özgür, eşit bir Türkiye’ye katkı sunmak için kurulan ve o günden beri çalışmalarını bu yönde sürdüren Hrant Dink Vakfı olarak; tüm farklılıkların bir arada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğimizi saygıyla duyururuz." 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
'Çav Bella' çalınması olayında tutuklanan Banu Özdemir'e tahliye
İzmir'deki korsan yayında flaş gelişme! CHP'li Banu Özdemir tahliye edildi
Berat Albayrak: Türkiye, salgın sonrası yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecek
Çankırı'da hükümlü teslim olmamak için kendini ateşe verdi
ABD'de gerilim tırmanıyor! Amerikan ordusu harekete geçti
BİLSEM sınav sonuçları 2. sınıf açıklandı mı MEB
Yorumlar 3 yorum