HABER /  AK PARTİ

Putin ve Ruhani üçlü zirve için Ankara'ya geliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ankara'da düzenlenecek "Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı" için 16 Eylül'de Ankara'ya gelecek.

ASTANA formatında 'Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla 16 Eylül Pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirilecek.

İletişim Başkanlığı'dan yapılan yazılı açıklamada zirve toplantısında, İdlib başta olmak üzere, Suriye'deki gelişmelerin değerlendirilmesi, çatışma ortamının sona erdirilmesi, mültecilerin gönüllü geri dönüşleri için gereken şartların temini ile kalıcı bir siyasi çözümün tesisi amacıyla gelecek dönemde atılacak müşterek adımların istişare edilmesinin amaçlandığı bildirildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve vesilesiyle mevkidaşlarıyla münferit görüşmeler gerçekleştirerek ikili ilişkilerin yanı sıra güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunması öngörülüyor" denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Albayrak: Bu kalleşliğin hesabını milletçe soracağız
Eski Gaziantep Milletvekili Süleyman Koyuncugil vefat etti
Manisa'da ikiz bebeklere hamile sevgilisini öldüren Zekeriya Barçın tutuklandı
Budapeşte'de Türk rüzgarı! Dünya Fair Play Ödül Töreninde Türkler damga vurdu
FIBA Dünya Kupası'nda finalin adı belli oldu
3 aylar orucu ne zaman tutulur 2020 3 aylar başlıyor
Yorumlar 2 yorum