BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  AK PARTİ

Putin ve Ruhani üçlü zirve için Ankara'ya geliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ankara'da düzenlenecek "Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı" için 16 Eylül'de Ankara'ya gelecek.

Abone ol

ASTANA formatında 'Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla 16 Eylül Pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirilecek.

İletişim Başkanlığı'dan yapılan yazılı açıklamada zirve toplantısında, İdlib başta olmak üzere, Suriye'deki gelişmelerin değerlendirilmesi, çatışma ortamının sona erdirilmesi, mültecilerin gönüllü geri dönüşleri için gereken şartların temini ile kalıcı bir siyasi çözümün tesisi amacıyla gelecek dönemde atılacak müşterek adımların istişare edilmesinin amaçlandığı bildirildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve vesilesiyle mevkidaşlarıyla münferit görüşmeler gerçekleştirerek ikili ilişkilerin yanı sıra güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunması öngörülüyor" denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Albayrak: Bu kalleşliğin hesabını milletçe soracağız
Eski Gaziantep Milletvekili Süleyman Koyuncugil vefat etti
Budapeşte'de Türk rüzgarı! Dünya Fair Play Ödül Töreninde Türkler damga vurdu
Manisa'da ikiz bebeklere hamile sevgilisini öldüren Zekeriya Barçın tutuklandı
FIBA Dünya Kupası'nda finalin adı belli oldu
Eser Yenenler'in koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar 2 yorum