BIST 9.721
DOLAR 32,54
EURO 34,60
ALTIN 2.452,71
HABER /  GÜNCEL

'Pudra şekerci' Kürşat Ayvatoğlu’na 20 yıl hapis istendi! Kanından çıkmayan uyuşturucu yok

Lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleriyle gündeme gelen eski AK Parti Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame kabul edildi. Ayvatoğlu’nun “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından 20 yıla kadar hapsi istendi.

Abone ol

Lüks bir araç içerisinde uyuşturucu çektiği görüntülerin ardından gözaltına alınıp "Uyuşturucu değil, pudra şekeriydi, arkadaşlarla şaka amaçlı çektik" diyerek serbest kalan Kürşat Ayvatoğlu hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi. Ayvatoğlu, kanında uyuşturucu bulununca ev hapsine alınmıştı. 

Görüntüleri alacaklı olduğu kişi yaymış

İddianamede, Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin görüntülerin alacaklı olduğu arkadaşı tarafından yayıldığı belirtildi ve Adli Tıp Kurumu'nca şüpheliler hakkında hazırlanan rapora da yer verildi. Ayvatoğlu'nun kan, idrar ve saç örneklerinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeler tespit edildiği belirtildi.

İşte kanından çıkan uyuşturucular

Rapora göre Ayvatoğlu'ndan alınan örnekler üzerinde yapılan incelemede, kanında uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden 19 ml. metamfetamin, 13 ml. morfin ve morfin metaboliti ve 46 ml. kokain metaboliti benzoilekgonin tespit edildi.

'Uyuşturucu değil, pudra şekeri' demişti

Ayvatoğlu'nun, geçen mart ayında lüks bir araç içinde arkadaşlarıyla beraber uyuşturucu kullanırken çekilmiş görüntüleri ortaya çıkmış ve bu görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Ayvatoğlu, “uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından gözaltına alınmıştı. Kürşat Ayvatoğlu, ifadesinde “Burnuma çektiğim madde pudra şekeridir” demiş ve serbest bırakılmıştı. Ancak ikinci kez gözaltına alındığında, uyuşturucu kullandığını kabul etmişti.