BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 498,91
HABER /  POLİTİKA

Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterip unvanını sildi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav, Demirtaş’ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatro oyunununa giden eşi Dilek İmamoğlu'na destek çıkan Ekrem İmamoğlu’nun sözlerine tepki gösterip profilindeki unvanını sildi.

Abone ol

Haklarında 'terör’ suçlamaları nedeniyle tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatro oyununda buluşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş tartışılmaya devam ediyor.

İmamoğlu: Olgun bir tavır olarak görüyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, oyunu izlemeye giden eşi Dilek İmamoğlu'na dün yaptığı açıklamayla destek çıkarak, "Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye'yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Sadece benim eşim değil, oraya gelen diğer kadınların da aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Esas olan vatanseverliktir

İmamoğlu'nun bu sözleri tartışmalara yol açtı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav, profilinde yer alan unvanı İmamoğlu'nu protesto amacıyla sildiğini açıklayarak  "Ekrem İmamoğlu'nun demecinden sonra profilimde yer alan Prof. Dr unvanimi sildim. Unvanlar gelip geçicidir, esas olan vatanseverliktir" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Hulusi Akar Libya'daki ateşkes için tarih verdi
TOKİ İstanbul konut projesi hangi ilçelere yapılacak 2020 tam liste
Gedson Fernandes Tottenham'da
Avustralya'da yangınların yol açtığı hava kirliliği tenisin önüne geçti
Fatih Altaylı'dan şoke eden yerli otomobil yazısı kandırılıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Sosyal konut projesine rekor başvuru
Mustafa Pektemek ve Emircan Altıntaş Alanyaspor'da
TOKİ başvurusu nasıl yapılır 2020 ödeme planı nasıl?
Gençlerbirliği'nde yönetimden Nadir Çiftçi'ye 30 bin Euro para cezası
2020 yılının ilk kandili ne zaman Diyanet kandil günleri
Yorumlar 9 yorum