HABER /  EĞİTİM

ÖSYM YKS tercih kılavuzu yayınladı 2019 yılı üniversite kontenjan ve puanları

ÖSYM'den üniversite adaylarının beklediği son dakika haber geldi. 2019 YKS tercih kılavuzu ÖSYM'nin sitesinde yayınlandı, üniversitelerin taban ve taban puanlarına bakabilirsiniz.

2019 yılı üniversite taban ve tavan puanlarını gösteren YKS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. 

Tercihler haftaya salı günü başlıyor

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tablo 3
Tablo 4

Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri YKS sonuçları açıklandı peki tercih nasıl yapılır? İşte dikkat edilmesi gerekenler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İYİ Parti Sözcüsü Paçacı: Elhamdülillah FETÖ'cü de değiliz
Digitürk'ten Galatasaray'a büyük şok
İzmit'te eski öğrencisine cinsel istismardan yargılanıyordu! Cezası belli oldu
D-100 karayolunda alarm yaratan durum! Yolun çöktüğü haber veriliyor
Ziraat Türkiye Kupası tarihleri açıklandı
Hızlı tren bilet zammı 2020 yeni YHT bilet fiyat listesi
Yorumlar