BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,08
HABER /  GÜNCEL

Osman Kavala eşi Ayşe Buğra kimdir çocuğu var mı?

Sosyal medyada ve haberlerde adından sıkça bahsedilen isimlerden biri olan Osman Kavala, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Buğra'nın eşidir. Osman Kavala kimdir? Osman Kavala neden tutuklu?

Abone ol

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu. Osman Kavala kimdir? Osman Kavala neden tutuklu? İşte Osman Kavala hakkında merak edilen detaylar...

Osman Kavala kimdir: 1957 Paris doğumlu olan Kavala, İstanbul Robert Lisesi'ni bitirdikten sonra Manchester Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Babası Mehmet Kavala'nın 1982 yılında vefat etmesinin ardından, Kavala Grubu'nda yönetici olarak çalışmaya başlayan Osman Kavala, İletişim yayınlarının kurucuları arasında yer aldı.

Kavala; Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanısıra Açık Toplum Vakfı, TESEV, TEMA Vakfı, Tarih Vakfı, Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı gibi pek çok sivil toplum örgütünde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi veya danışma kurulu üyesi olarak bulunuyor.

Osman Kavala ne zaman tutuklandı: Osman Kavala, 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklandı. Gezi Parkı olayları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasları ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan iş adamı Osman Kavala, Gezi Parkı olaylarının yöneticisi ve organizatörü olmakla suçlanıyor. Kavala, halen cezaevinde bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Zehra Zümrüt Selçuk: Yarım çalışma ödeneği ile toplam 84,1 milyon lira ödeme yaptık
Edirne'de ele geçirildi! Tam 3 bin 500 adet
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın Muharrem İnce iddiası olay oldu
Yüz yüze eğitimden önce 4 hafta tam sokağa çıkma yasağı şart! Prof. Dr. Ahmet Saltık uyardı
1986'da üretildi hiç kullanmadı! Kahramanmaraş'ta ilk günkü haliyle saklıyor
Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! İşte masadaki konular
Furkan Korkmaz'dan galibiyete 13 sayılık katkı
Antalya'da katliam gibi kaza! 7 aylık evlilerdi tanıştıkları günün yıldönümünde öldüler
Merih Demiral İtalyanları mest etti: Sahanın en iyisi
Monolit nedir monolit taşı ne iş yarar? En büyük monolit hangisi?
Yorumlar 1 yorum