BIST 1.061
DOLAR 7,31
EURO 8,64
ALTIN 478,49
HABER /  POLİTİKA

Öcalan'ın mektubu! Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak sözler

Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan gönderilen mektubunu değerlendiren HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, "Bu yeni açılım sandığa nasıl yansır bilemem. Görünen o ki İstanbul’a bir mitil de Öcalan attı." ifadelerini kullandı.

Abone ol

Abdullah Öcalan'ın 18 Haziran'da İmralı'da yazdığı mektup dün Tunceli Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından açıklandı. Mektupta, Öcalan'ın  23 Haziran seçimlerine ilişkin "HDP’de vücut bulan demokratik ittifak anlayışı güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır. Demokratik ittifakın önemi ve tarihsel anlamı mevcut ikilemlere kendini angaje etmemesi ve şimdiye kadar olduğu gibi seçimlerdeki tarafsız çizgisinde ısrar etmesidir" mesajı paylaşıldı. 

"Kürt oylarını etkilemek için"

Yerli ve milli mitil beklenmiyordu dersem yalan söylemiş olurum. İktidar partisinin İstanbul’daki Kürt oylarını etkilemek için bir şeyler yapacağı açıktı. Önce Öcalan’la avukatları görüştürüldü. "Açlık grevlerini bitirmek için" demek, her türlü eleştiriyi engelleyecek insani bir kılıftı.

"HDP’nin tarafsız olmasını talep eden bir mektup"

Sonrasında bazı başka girişimler olduğu kulağımıza geliyordu. Ancak dün mesele en tepeden halledilmeye çalışıldı. Bir akademisyen, hiç bir hakkı ve yetkisi olmamasına rağmen terör örgütünün hapisteki lideri ile görüştürüldü. Ve Öcalan’dan İstanbul seçimlerinde HDP’nin tarafsız olmasını talep eden bir mektupla geldi İmralı’dan.

Görünen o ki İstanbul’a bir mitil de Öcalan attı

Aynı akademisyen televizyona çıkıp mektubu anlattı. Öcalan’ı biraz övdü ve sonunda işin cılkını çıkararak "Öcalan yeri ve millidir" bile dedi. Biten açılım süreci, farklı bir biçimde yeniden başlamış oldu. 'Megri megri'den 'Yerli ve Milli'ye evrildi Öcalan’la olan muhabbet. Bu yeni açılım sandığa nasıl yansır bilemem. Ancak şunu söyleyebilirim. Görünen o ki İstanbul’a bir mitil de Öcalan attı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Tüm yazarlar sayfasına geçiş yapmak için tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Son İstanbul seçim anketi geldi! İmamoğlu Yıldırım arasındaki fark Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Merkez Bankası piyasaya yaklaşık 16 milyar lira verdi
Cumhurbaşkanlığı'ndan F-35 ve S-400 açıklaması
İntihar eden güvenlik görevlisi öncesinde işten mi çıkarılmıştı? İGA'dan açıklama
Gürcü kadın evinde boğularak öldürülmüştü! Emekli bekçi gözaltında
Türk Hava Yolları'ndan seçim öncesi sefer iptalleri yalanlaması
Okullar ne zaman açılıyor 2020-2021 eğitim takvimi gönderildi
Yorumlar 1 yorum