BIST 1.104
DOLAR 7,62
EURO 8,97
ALTIN 472,78
HABER /  YEREL

İntihar eden güvenlik görevlisi öncesinde işten mi çıkarılmıştı? İGA'dan açıklama

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ, İstanbul Havalimanı'nda intihar eden güvenlik görevlisinin öncesinde işten çıkarıldığı iddiasının asılsız olduğunu belirtti.

Abone ol

İGA'dan yapılan açıklamada, havalimanı işletmesinde görev yapmış merhum İbrahim Layık'ın intiharının ardından konunun sosyal medyada ve bazı yayın organlarında "işten çıkarılma" gibi asılsız bir iddia ile ilişkilendirilmesine istinaden açıklama yapma zorunluluğunun doğduğu belirtildi.

Ailevi nedenlerle istifasını sundu

Merhum iş arkadaşları Layık'ın işten çıkarıldığı iddiasının kesinlikle asılsız olduğuna dikkati çekilen açıklamada, "Merhum, üzücü olaydan önce kendi isteğiyle İGA İnsan Kaynakları Müdürlüğüne yazılı bir dilekçe ile başvurarak, istifasını sunmuştur. Kendisi kalmaya ikna edilmeye çalışılmasına rağmen istifasına gerekçe olarak da ailevi nedenleri göstermiştir. İstifa dilekçesi halihazırda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğümüzde bulunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Konu çarpıtılmaya çalışılıyor

Açıklamada, İGA olarak merhum İbrahim Layık'ın ailesinin yanında olmak, derin acılarını paylaşmak adına her türlü girişimin gerçekleştirildiği, bu süreçte dayanaksız iddialarla konunun çarpıtılmaya çalışılmasından büyük üzüntü duyulduğu, merhuma bir kez daha Allah'tan rahmet ve tüm sevenlerine baş sağlığı dilendiği kaydedildi.

Neden intihar etti?

Layık'ın intiharına ilişkin olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Güvenlik görevlisi İbrahim Layık'ın aynı iş yerinde çalışan arkadaşına evlenme teklif ettiği, ancak reddedildiği bunun üzerine iş yerinden ayrıldığına dair istifa dilekçesi yazıp imzaladıktan sonra intihar ettiği anlaşılmıştır." denilmişti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Son İstanbul seçim anketi geldi! İmamoğlu Yıldırım arasındaki fark Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türk Hava Yolları'ndan seçim öncesi sefer iptalleri yalanlaması
Gürcü kadın evinde boğularak öldürülmüştü! Emekli bekçi gözaltında
Nerede oy kullanacağım TC ile sandık sorgulama 2019
Türkiye’den Sudan’a 5 yeni cami toplam 16 oldu
7,5 milyar nüfuslu dünyada kaç kişi internet kullanıyor? Rakamlar şaşırttı
Abdulhamit Gül kimdir aslen nereli Abdulhamit Gül eşi ve çocukları kimdir?
Yorumlar