BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 482,05
HABER /  DÜNYA

O Avrupa ülkesinden dikkat çeken çıkış! Türkiye'ye yaptırımı desteklemiyoruz

Barış Pınarı Harekatı 9. gününde devam ederken, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, ülkesinin, harekat nedeniyle Türkiye'ye yönelik yaptırımlar uygulanmasını desteklemediğini belirtti.

Abone ol

Türkiye'nin terör örgütü PKK/YPG tehdini ortadan kaldırmak için Suriye sınırlarında başlattığı Barış Pınarı Harekatı planlandığı gibi başarıyla devam ederken, Bulgaristan'dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva Zaharieva, Bulgaristan Ulusal Televizyonuna yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, Bulgaristan'ın komşusu, müttefiki ve ekonomik ortağı olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin Bulgaristan ile yapılan göç anlaşmasının gereğini eksiksiz yerine getirdiğini söyleyen Zaharieva, Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin endişelerini anlayışla karşılaması gerektiğini belirtti.

'Türkiye'ye karşı yaptırımlar uygulanmasını desteklemiyoruz'

Zaharieva, Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulanmasına ilişkin bir soruya "Bulgaristan, Türkiye'ye karşı yaptırımlar uygulanmasını desteklemiyor ve bunun Türkiye ile sürdürmek istediğimiz diyaloğa katkı sağlamayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Ekonomik ilişkiler

Türkiye’nin, Bulgaristan’ın iyi bir ekonomik ortağı olduğuna işaret eden Zaharieva, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 4,2 milyar doları aştığını anımsattı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Barış Pınarı'nda operasyonlar sürüyor! Şiddetli çatışmalar yaşanıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
KGK'dan Bakü bildirisi! Tek millet tek medya 6 devlet
Üniversitedeki taciz skandalında yeni gelişme
AÖL 1. dönem sınavı ne zaman ders ekle/sil işlemi yapma
Avrupa Birliği ve İngiltere Brexit'te anlaştı
30 Ekim tatil mi çarşamba günü okullar tatil mi?
Denizcan Aktaş'ın sevgilisi var mı kimdir Denizcan Aktaş kaç yaşında?
Yorumlar 6 yorum