BIST 1.488
DOLAR 7,32
EURO 8,93
ALTIN 417,34
HABER /  YEREL

Mustafa İslamoğlu'ndan küfürbaz müftü ve imama sert tepki! Reziller ahlaksızlar...

Ünlü ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu sosyal medya hesabından küfür eden ve "nikahıma alır karım yaparım" diyen imam ve müftüye çok sert tepki gösterdi. İmamoğlu Diyanet'e daha önce de çağrıda bulunmuştu.

Abone ol

Dünya sosyal medyayı çok farklı ve yararlı alanlarda kullanırken bu durum Türkiye'de çok farklı bir hal aldı. Sosyal medya insanların linç edildiği ve hakaretlerin havada uçuştuğu bir alan haline geldi. 

Bunun son örneği ünlü ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu'na yapıldı. Birinin müftü, diğerinin imam oldukları ortaya çıkan iki şahıs İslamoğlu için "nikahıma alır karım yaparım" gibi iğrenç ifadeler kullandı. İslamoğlu, kişisel Twitter hesabından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a seslendi.

Nikahıma alır karım yaparım

İslamoğlu, kendisi için, sosyal medya hesabından küfür eden ve "nikahıma alır karım yaparım" diyen Yeşilpınar Merkez Cami imamı Hüseyin Özdemir ile beraber, “İğğğ. Boşver. O işi başka yaratıklar yapsın” diyen Balıkesir Havran Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu için, Erbaş'a, "Bu hadsiz ve terbiyesizlere bir yaptırım uygulayacak mısınız?" diye sordu.

İslamoğlu sosyal medya hesabından ''bu rezil müritlerin biri müftü diğeri imammış. İnsan yediklerini kusarmış. Vergilerimizle bize küfreden ahlaksızları mı besliyoruz'' diyerek şunları paylaştı:

İmamın paylaşımları tartışma yarattı

Öte yandan, imam olan Hüseyin Özdemir'in, diğer paylaşımları da tartışma yarattı. İmam Özdemir'in silahla çekilen fotoğrafına "mesaj alındı sanırım" diye yazdığı görüldü. 

ÖNCEKİ HABERLER
Memur-Sen 2020 yılında en düşük memur maaşı 3908 lira olsun diyor
F-35 pilotları Türkiye'ye geliyor
Dünya devinden Trump'a uyarı: Siz zararlı çıkarsınız
Salda Gölü Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı
11 gol yemişlerdi! Max Kruse'den olay sözler
ABD Merkez Bankası FED, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı
Belçika'da yumurtada dioksin skandalı
HDP'li Mardin Büyükşehir Belediyesinde taciz gözaltısı
Audi Cup'ta şampiyon belli oldu
Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu kavgalı mı?
Yorumlar