BIST 8.113
DOLAR 28,93
EURO 31,69
ALTIN 1.874,18
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Muayene olduğu kadın doktora sözler paylaştı şimdi 'cinsel taciz'den 5 yıl hapsi isteniyor

Özcan A.'nın (46), kendisini muayene eden Anestezist ve Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Nebahat Bulut'a (58) yönelik sosyal medyada yaptığı paylaşımlar 'cinsel taciz' sayıldı. Savcı, Özcan A.'nın 5 yıl 3 aya kadar hapsini talep etti.

Abone ol

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede müşteki Nebahat Bulut'un özel bir hastanede Anestezist ve algoloji uzmanı olarak çalıştığı ve şüpheli Özcan A.'nın hasta olarak hastaneye geldiğinde kendisini muayene ettiğini daha sonra şüphelinin sosyal medya üzerinden kendisine yönelik taciz içerikli paylaşımları olduğunu beyan ederek şikayetçi olduğuna yer verildi.

"Sen bir yıldızsın"
Şüpheli her ne kadar üzerine atılı olan suçlamayı kabul etmemiş ise de birden fazla sosyal medya paylaşımlarında şüphelinin müştekiye yönelik 'En içten duygularımla, sevgi ve saygılarımı sunarım değerli doktorum. Eşimden ayrıldım, insanların umutlarını çalmak istemiyorum. Sen bir yıldızsın, başarılı insan Doktor Nebahat Bulut. Geçmişiniz güneş, bugününüz yıldız, geleceğiniz ışık olsun." şeklinde paylaşımlar yapmak suretiyle müştekiye yönelik 'Cinsel taciz' suçu işlediği yönünde kuvvetli şüphelerin olduğu belirtildi.

Savcı 'Cinsel Taciz' suçundan şüpheli Özcan A.'nın 5 aydan 5 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.