BIST 1.561
DOLAR 7,44
EURO 9,02
ALTIN 443,58
HABER /  GÜNCEL

MSB'den Rusya ile tatbikat açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Doğu Akdeniz'de NOTAM ilan etmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, kararın rutin olduğunu ve Rusya ile ilgili herhangi bir tatbikat icra edilmeyeceğini açıkladı.

Abone ol

Milli Savunma Bakanlığından, Rusya tarafından ilan edilen NOTAM sonrasında ilan edilen NAVTEX'lerin seyir emniyetinin sağlanması açısından yapılan rutin bir uygulama olduğu, Rusya Federasyonu ile herhangi bir tatbikat, eğitim, atış faaliyetinin icra edilmeyeceği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rusya Federasyonu tarafından Doğu Akdeniz'de NOTAM ilan edildiğinin tespit edildiği belirtildi.

NOTAM'larda belirtilen sahaların Türk NAVTEX Servis Bölgesi içinde bulunması nedeniyle bölgedeki seyir emniyetine yönelik potansiyel etkileri değerlendirilerek Antalya NAVTEX İstasyonu tarafından bahse konu bölgelere yönelik NAVTEX yayımlandığı bildirilen açıklamada, "Söz konusu NAVTEX ilanları 07 Nisan, 21 Nisan, 04 Mayıs, 20 Mayıs, 25 Haziran, 18 Ağustos 2020 tarihlerinde olduğu gibi seyir emniyetinin sağlanması açısından yapılan rutin bir uygulamadan ibarettir. Rusya Federasyonu ile herhangi bir tatbikat/eğitim/atış faaliyeti icra edilmeyecektir" ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Dışişleri'nden flaş Yunanistan açıklaması
Fransa'dan gerginliği artıracak hamle
Ankara'da skandal kimyasal atık iddiası!
Sebastian Kurz: Türkiye'nin baskılarına boyun eğmemeliyiz
Alman ilaç devinden Kovid-19 aşısı açıklaması
NATO'dan Türkiye ile Yunanistan arasında tansiyonu düşürme hamlesi
İngiltere'de iki kadını öldüren katil çifte cinayetten hüküm yedi
Alexander Sörloth, Trabzonspor'dan ayrılmak için izin istedi
Merkez Bankası: İktisadi faaliyet mayıs ayından bu yana güç kazanmaktadır
Trabzonspor'da bir futbolcunun ikinci koronavirüs testi de pozitif çıktı
Yorumlar 5 yorum