BIST 1.428
DOLAR 8,28
EURO 9,99
ALTIN 482,76
HABER /  GÜNCEL

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! ABD'li Korgeneral Şanlıurfa'ya gidecek

Milli Savunma Bakanlığı, ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Twitty başkanlığındaki ABD askeri heyetinin bugün Genelkurmay Başkanlığını ziyaretinin ardından, harekat merkezinin kurulumu ile ilgili koordinelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gideceğini açıkladı.

Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "1. ABD ile koordineli Suriye kuzeyinde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında; Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir. 2. Bugün, ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Twitty başkanlığındaki ABD askeri heyeti, Gnkur.Bşk.lığını ziyareti müteakip, harekat merkezinin kurulumu ile ilgili koordinelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya intikal edecektir." denildi.

Geçen hafta mutabakata varıldı
ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda, Suriye'de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye'de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına varıldı.

ABD'li askerler Şanlıurfa'ya geldi
Mutabakat çerçevesinde Şanlıurfa'da Müşterek Harekat Merkezi kuruldu. Ön hazırlık kapsamında ilk ABD askerleri dün Şanlıurfa'ya gelmişti. Şanlıurfa GAP Havaalanı'na inen askerler daha sonra otobüslerle hareket ederek merkeze ulaşmıştı.

İHA'lar dün göreve başlamıştı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ABD ile koordineli bir şekilde Suriye kuzeyinde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında; Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'nin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam ettiğini duyurdu. Açıklamada, bölgede insansız Hava Araçlarımız görev icra etmeye başladığını belirtildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'nin kaç üs kuracağı belli oldu! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bakanlık duyurdu! İşte bayramda hayatını kaybedenlerin sayısı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Şenol Güneş'ten yıllar sonra gelen Trabzon itirafı
Olcay Şahan Denizlispor'da
Mayıs ayı işsizlik rakamları belli oldu
Ahmet Hakan Türk-İş Başkanı Atalay'a gönderme! Yaptık bir boşboğazlık deyip sussa...
Beşiktaş'ta son çare Tolga Zengin
Fenerbahçe Durmisi ile anlaşmaya vardı İtalyanlar şort koştu
Mehmet Metiner'in AK Parti açıklaması olay oldu eleştirilere böyle yanıt verdi
İçişleri denetledi Ceylanpınar Belediyesi olmayan malzemeye alınmayan benzine milyonlar ödemiş
Yorumlar 2 yorum