BIST 1.324
DOLAR 7,64
EURO 9,03
ALTIN 463,42
HABER /  EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! İlk kez el kitapları hazırlanıyor

Anadolu Ajansı

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki eğitim merkezlerinde verimliliği artırmak için önemli adımlar atıyor. MEB Bakanı Ziya Selçuk rehber öğretmenler ve usta öğreticilere yönelik yapılan işlerin etkinliğini ve verimliliğini artırmak için ilk kez hazırlanan el kitaplarının kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimi daha fazla güçlendirmek için uzun soluklu bir proje daha yürüttüklerini ve çıktılarını aldıklarını belirterek, "Mesleki eğitim merkezlerimizdeki koordinatör öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimize yönelik yapılan işlerin etkinliğini ve verimliliğini artırmak için ilk kez hazırladığımız el kitaplarını kullanıma sunduk." dedi. 

Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleki ve teknik eğitimi güçlendirmek için son bir yılda çok önemli adımlar attıklarını ve bu adımların sonuçlarını da görmeye başladıklarını belirtti.

Proje UNICEF ile yürütülüyor

"Mesleki ve teknik eğitimi daha fazla güçlendirmek için uzun soluklu bir proje daha yürüttük ve çıktılarını da aldık." diyen Selçuk, Bakanlık olarak mesleki eğitim merkezlerindeki eğitimin kalitesini artırmaya yönelik bu projeyi UNICEF ile yürüttüklerini anlattı. Selçuk, şu bilgileri verdi:

İlk kez hazırladığımız el kitaplarını kullanıma sunduk

"Mesleki eğitim merkezlerimizdeki koordinatör öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimize yönelik yapılan işlerin etkinliğini ve verimliliğini artırmak için ilk kez hazırladığımız el kitaplarını kullanıma sunduk. Ayrıca bu merkezlerimizdeki öğrencilerimize yönelik de psiko-sosyal destek modüllerini tamamladık. Bu süreçte tüm paydaşlarla çalıştaylar yapıldı, detaylı toplantılar organize edildi. Materyallerin hayırlı olmasını diliyorum." Bakan Selçuk, projeye desteklerinden dolayı UNICEF yetkililerine, çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğreticilerin verimliliğini artıracak materyaller

Bakan Selçuk'un verdiği bilgiye göre, MEB ve UNICEF ortaklığında yürütülen proje kapsamında mesleki eğitim merkezlerinde koordinatör öğretmen, rehber öğretmen ve usta öğreticilere, yaptıkları işlemlerin verimliliğini artırmak ve rehberlik etmek üzere el kitapları hazırlandı.Bu kapsamda, koordinatör öğretmenlerin işletme ziyaretlerinde etkili koordinasyon ve denetim faaliyetlerini artırmaya yönelik koordinatör öğretmen el kitabı tamamlandı. 

Öğrencilere yönelik psiko-sosyal destek modülleri de hazırlandı

Bunun yanı sıra mesleki eğitim merkezlerinde görevli rehber öğretmenlerinin rehberlik hizmetlerinin etkinliğinin ve kalitesinin yükseltilmesi amacıyla rehber öğretmen el kitabı da kullanıma sunuldu. Hazırlanan usta öğretici el kitabı ise usta öğreticilerin işletmede meslek eğitimi alan öğrencilere karşı eğitim, tutum ve davranışlarında dikkat etmesi gereken hususlara yönelik hazırlandı. Ayrıca mesleki eğitim merkezlerinde kayıtlı öğrencilere yönelik psiko-sosyal destek modülleri de hazırlandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye'ye gelen Mike Pence'in yüz ifadesi dikkatlerden kaçmadı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ahmet Nur Çebi listesini verdi
HDP'li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman tutuklandı
Hürser Tekinoktay’ın listesi belli oldu
Senegalli turiste hakaret etmişti! Taksici 'Pişmanım' dedi
Onbinlerce çalışana çıkan cezalar için ceza indirimi müjdesi!
Uğur Yılmaz Deniz kimdir aslen nereli ailesi nerede yaşıyor?
Yorumlar 3 yorum