BIST 1.133
DOLAR 6,96
EURO 8,23
ALTIN 441,19
HABER /  GÜNCEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan doktora jiletli saldırı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de jiletli saldırı sonucu bir doktorun ağır yaralanmasının takipçisi olacağını söyledi.

Abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için son bir yıl içinde bazı yasal ve idari düzenlemeler yaptıklarını, daha caydırıcı yaptırımların getirilmesi yönündeki çabaların devam ettiğini belirterek, "Yargının da sağlık çalışanlarına şiddet konusunda hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Hekimimizin canına kasteden saldırganın mümkün olan en ağır cezayı alması için konunun bizzat takipçisi olacağım" ifadelerini kullandı. 

Bakan Koca'dan yazılı açıklama

Koca, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli asistan doktor Kadir Songür'e yönelik gerçekleştirilen jiletli saldıraya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İzmir'de birçok suçtan sabıkası bulunan ve madde bağımlısı olduğu anlaşılan bir kişinin, doktor Kadir Songür'e canice yaptığı saldırının herkesi derinden sarstığını belirten Koca, "İstediği ilacın yazılmamasını bahane ederek cana kıymaya kalkan kişiyi insan olarak kabul etmek mümkün değildir. Böyle kişilerin toplum içinde serbest dolaşması kabul edilemez. Kesici aletle boğazından yaralanan meslektaşımızın hayati tehlike içeren bu saldırıyı atlatmış olması tek tesellimizdir" değerlendirmesinde bulundu.

Caydırıcı yaptırımlar için çalışmalar yolda

Bakan Koca, ömrünü insanlığa ve hayat kurtarmaya adamış sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, sözün bittiği yer olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

"Son bir yıl içinde bazı yasal ve idari düzenlemeler yaptık, daha caydırıcı yaptırımların getirilmesi yönündeki çabalarımız devam etmektedir. Yargının da sağlık çalışanlarına şiddet konusunda hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Hekimimizin canına kasteden saldırganın mümkün olan en ağır cezayı alması için konunun bizzat takipçisi olacağım. Başta İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları olmak üzere tüm sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Emekli olacaklar dikkat! Artık maaşlar e-devletten bağlanacak
Barış Pınarı Harekatı'nda Kanada vatandaşı YPG'li terörist öldürüldü
6 ilde dikkat çeken FETÖ operasyonu 49 gözaltı var
YÖKDİL sınavı ne zaman 2019 ÖSYM sınav takvimi
Evin Hacı İbrahim yeni yüzüne bir ay sonra kavuşacak
Kurban etini ızgara yaparken nelere dikkat edilmeli, nasıl yapılır?
Yorumlar 2 yorum