BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Bazı illerde okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; ''Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız'' açıklamasında bulundu.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mehmet Acet'in moderatörlüğünde Başkent Kulis'nde gündeme dair açıklamalar yaptı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları;

Dünya genelinde okulların açılış raporlarını takip ediyoruz. Türkiye'nin sağlık açısından verilerin neler gösterdiği bilim kurulunun neler söyleyeceği sadece Türkiye'nin iyileşmesi yetmiyor. Hepsini analiz ediyoruz. Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylül'e kalır. Ya da kısmı kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz. 

Eğer illere göre okulların açılımı olursa...
Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız.Okula dönüşten sonraki bir yılın her anlamda hazırlığını yapıyoruz. Velilerin endişelerini dikkate alıyoruz. Öğrencilerden okulların açılması yönünde talep alıyoruz.

Yapay zeka temelli akıllı destek sistemi getirdik
2. dönem derslerini atlatan öğrenciler diğer yıllarda sorun yaşayabilir. Şimdi yeniden motive olma zamanı yeniden yükselme zamanı. Yapay zeka temelli akıllı destek sistemi getirdik.

ÖNCEKİ HABERLER
Ali Şen'den TFF’nin devam kararına destek
65 yaş üstü için 4 saatliğine sokağa çıkma yasağı kalktı 4 saat serbest! Bakan uyardı
Sağlık Bakanlığı'ndan 'Uzaktan Gebe' eğitimi
Meral Akşener'den liderlere çağrı! 'Memleket Masası' kuralım
Kadir gecesi 2020 hangi gün Kadir gecesi nedir önemi
Bilim insanları normalleşme için uyardı! 100 bin insan ölür
Nenad Bjelica Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşmeyi imzalamaya geliyor
Anneler Günü resimli tebrik mesajları sayfası-yeni 2020
Melo'dan Chiellini'ye yanıt: Galatasaray'da seni tokatladım
Koronavirüse karşı bağışıklık nasıl kazanılır Rus uzman açıkladı
Yorumlar 7 yorum