HABER /  POLİTİKA

MHP'li başkan başka partiye geçti

Kürtçe ve Türkçe bayram tebriği nedeniyle MHP yönetiminin hışmına uğrayan Fethiye Belediye Başkanı Saatcı, DP'ye geçti

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, astırdığı Kürtçe ve Türkçe bayram mesajı nedeniyle ihracı gündeme geldiği için MHP'den istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve 12 belediye meclis üyesi, Demokrat Parti'ye (DP) geçti.

Fethiye'deki billboardlarda yer alan Kürtçe ve Türkçe Kurban Bayramı mesajı nedeniyle kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından 21 Ekim'de MHP'den istifa eden Behçet Saatcı ve meclis üyeleri Mehmet Yılmaz Cesur, Metin Talaş, Alaattin Yıldırım, Besir Pehlivan, Mustafa Şenol, Naci Uysal, Nurkaya Gündoğdu, Sadık Çetkin, Sıdıka Dilek Dinçer, Şevki Çakal, Ümit Ersoy ile Yıldırım Özdemir, DP'ye geçtiklerini açıkladı.

'MEYDANA İNMEDEN, SEÇİLEBİLECEK TERCİHLERİMİZ VARDI'
Meclis üyeleriyle Fethiye Belediyesi Encümen Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Behçet Saatcı, 12 belediye meclis üyesiyle ortak karar alarak DP'ye geçtiklerini söyledi. Yine zoru seçtik diyen Başkan Saatcı, Yoksa belediyeden çıkmadan, meydanlara inmeden, seçilebilecek tercihlerimiz vardı. Biz tercihimizi, Demokrat Parti'den yana kullandık. Bundan sonraki siyasi hayatımızı bu çatı altında sürdüreceğiz. Başta Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal olmak üzere, il ve ilçe yöneticilerine ve Demokrat Parti'nin ilçemizdeki kanaat önderlerine, samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

BAHÇELİ'DEN ÖZÜR BEKLİYOR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de özür beklediğini sözlerine ekleyen Saatcı, ?40 yıldır şerefle mücadele ettiğimiz ve etle tırnak gibi olduğumuz camiamızdan bizi uzaklaştırıp, gideceğimiz partileri adres gösterenlerin, bu saatten sonra bize özür borcu vardır. Bizi partiden uzaklaştırırken AKP ve BDP'yi adres göstermişlerdi. Bu özrü bekliyoruz diye konuştu.
Çıkmış olduğu yolda Fethiyelilere güvendiğinin kaydeden Saatcı, seçimlerde belediye başkanlığına aday olduğunu bir kez daha açıkladı. Başkan Saatcı, katılım çağrılarından dolayı diğer partilerin yöneticilerine de teşekkür etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bülent Arınç Ayasofya için ne demek istedi
Bülent Arınç Ayasofya için ne demek istedi
Bu evde yaşananlar tüyler ürpertti
Bu evde yaşananlar tüyler ürpertti
Kemal Burkay'dan o sözlere sert yanıt
Kemal Burkay'dan o sözlere sert yanıt
Lucescu’dan şok çıkış !
Lucescu’dan şok çıkış !
Şehit askere veda
Şehit askere veda
2019 YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM sınav takvimi
2019 YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM sınav takvimi
Yorumlar 3 yorum