BIST 1.399
DOLAR 8,78
EURO 10,47
ALTIN 502,94
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Biden'in sözlerine sert tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın Türkiye için yaptığı küstah açıklamalara tepki gösterdi. Bahçeli, "Erdoğan'ı devirmeyi hedeflemesi, bunu darbeyle değil de muhalefeti destekleyip seçim yoluyla yapılması gerektiğine vurgu yapması alçak bir plandır." dedi.

Abone ol

ABD'nin Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden’in "Başkan seçilirsem Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim” ifadelerine bir tepki de Devlet Bahçeli'den geldi.

"Bugüne kadar darbelerin müdahalelerin krizlerin terör eylemlerinin ve demokrasi karşıtı arayışların gerisinde kimlerin olduğu tescillenmiştir" ifadelerini kullanan Bahçeli, "MHP, Joe Biden'ı şiddetle lanetlemekte, ABD Demokrat Partisi’nin de aynı tutum içinde olmasını zorunlu görmektedir" dedi.

"Türkiye’nin ne kadar büyük ve derin bir beka sorununa maruz kaldığı iyice netleşmiştir" diyen Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

Türk milletinin lekeli meşrebini ve karanlık mizacını çok iyi bildiği ABD’nin Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden’in kabul edilemez skandal açıklamaları ülke gündeminin ağırlık merkezine yerleşmiştir.

"Alçak bir plan"

Bugüne kadar darbelerin, müdahalelerin, krizlerin, terör eylemlerinin ve demokrasi karşıtı arayışların gerisinde kimlerin olduğu da esasen tescillenmiştir.

Bu şahsın Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, egemenlik haklarına, milli iradenin takdir ve tercihine saldırısı ancak düşmanlık olarak değerlendirilecektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeyi hedeflemesi, bunu darbeyle değil de muhalefeti destekleyip seçim yoluyla yapılması gerektiğine vurgu yapması alçak bir plandır.

Demokrasiye inanan hiç kimse böylesi korkunç ve şeytani bir emeli cevapsız ve karşılıksız bırakmayacaktır.

Türkiye’nin ne kadar büyük ve derin bir beka sorununa maruz kaldığı iyice netleşmiştir.

Dış mihrak tanımlamasının hayali değil hakiki ve sahici bir tespit olduğu somut şekilde tevsik ve teyit edilmiştir.

Müttefik kisvesine bürünmüş muhasım odakların kimliği ve yüz hatları açığa çıkmıştır.

Biden’in iğrenç ve ilkel gayesinin hemen hemen aynısı geçtiğimiz aylarda yayımlanan Rand Corporation Raporu’nda da yer bulmuştur.

Muhalefete açık destek vermekten bahseden Biden’in kimlerle, hangi zeminlerde kapalı devre irtibat ve ilişki halinde olduğu geldiğimiz bu aşamada gün yüzüne çıkarılmalıdır.

Türkiye’ye karşı gittikçe yoğunlaşan siyasi, ekonomik ve diplomatik şantajların Evangelist Biden ve içimizdeki ortaklarıyla bağlantıları mutlak süratte tartışılmalı, vatan hainleri deşifre edilmelidir.

Muhalefet partilerinin eften püften tepkileri, yasak savan açıklamaları, kuşkulu, kuruntulu ve karışık değerlendirmeleri tehdidin büyüklüğü göz önüne alındığında yetersiz niteliktedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızı devirme amacı, terör örgütleriyle birliktelik mesajı bilinmelidir ki, müttefiklik ve stratejik ortaklık örtüsünün altına asla gizlenemeyecek, çuvalı delen mızrak iki ülke arasındaki ilişkileri ağır şekilde zedeleyecektir.

Türkiye tam bağımsız ve bağlantısız bir ülkedir.

ABD’nin sömürgesi, örtülü operasyon sahası, tutsağı ve kolonisi kesinlikle olmayacaktır.

"Nefret cephesi açmıştır"

Biden’in aday olmadan önce yaptığı melanet konuşması yedi aylık bir maziye sahip olsa da, bu kirli şahıs Türk ve İslam düşmanı olarak ülkemize şiddet ve nefret cephesi açmıştır.

Bu konuşmanın niye bugün tedavüle çıktığını, başka bir ifadeyle zamanlamasını sorgulayanlar başta CHP olmak üzere kötü niyetlidir.

Demokrasiden geçinen şarlatanlar, sözde yarım aydın ve yorumcular, sanatçılar, akademisyenler, aynı zamanda zillete düşen muhalefet partileri amalı, ancaklı, fakatlı cümle kurmadan, bu ortamın kime yarayıp yaramayacağını sinsi sinsi analize tevessül etmeden Türkiye’nin tarafında ön şartsız duruş göstermek mecburiyetindedir.

Gün milli şuurun sancağı altında toplanma günüdür.

Aksi halde bahse konu kategorideki herkes telafisi mümkün olmayan zan ve töhmet altında kalacaklardır.

"Tam bir kokuşmuşluktur"

Kürt kökenli kardeşlerimizin de ABD’nin tuzak ve tahriklerine asla itibar etmeyecekleri tartışmasız inancımızdır. ABD’nin Başkan Adayı mertebesine ulaşmış müstevli artığının Türkiye üzerinde hesap yapması, siyasi ameliyatı aklından geçirmesi, kumpas peşinde koşması tam bir kokuşmuşluktur. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hükümet seçilmiş ve görevinin başındadır.Bunları devirmeyi düşünmek ve dile getirmek demokrasi husumeti olmakla birlikte aleni bir suçtur. Bu suça ortaklık ve işbirlikçilik yapanların iki cihanda da yatacak yerleri olamayacaktır.

"MHP, Joe Biden’i şiddetle lanetlemektedir"

Milliyetçi Hareket Partisi Joe Biden’i şiddetle lanetlemektedir. ABD Demokrat Partisi’nin de aynı tutum içinde olmasını zorunlu görmektedir.

Türkiye’yi uzaktan kumanda edip güdümlü ve yönetilebilir bir ülke olarak görenlerin alayı Cumhur İttifakı’nın muazzam ve müstesna iradesiyle şaşkına dönecekler, kuşkusuz kesif bir yenilgi alacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti icazet ve izinle kurulmamış, bu vasıtalarla da kutlu geleceği tayin ve hatta tahrip edilemeyecektir.

Son gelişmeler kapsamında Türk milleti kenetlenmiş bir halde onuruna, iradesine, şerefine, istiklaline sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Cumhur İttifakı vatanını, ülkesini ve milli namusu kahramanca savunacaktır.

Biden ve ipotekli uşakları rezil rüsva olmaktan da kurtulamayacaklardır.

BIDEN NE DEMİŞTİ?

Demokrat Parti Başkan adayı Joe Biden bir mülakat sırasında, "Erdoğan’ın bedel ödemesi lazım. Benim (geçmişte) yaptığım gibi halihazırda mevcut durumdaki (muhalefet) liderliğindeki unsurlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan’ı yenmeleri için onların daha güçlü bir konuma getirmeli ve onlardan daha fazla yarar sağlamaya çalışmalıyız. Darbeyle değil ancak seçim süreciyle” şeklinde skandal ifadeler kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Son dakika Zeytin Dalı bölgesinde 8 PKK'lı terörist gözaltına alındı
Son dakika Zeytin Dalı bölgesinde 8 PKK'lı terörist gözaltına alındı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Balıkesir'de feci kaza! Otomobille çarpışan araçtaki 3 asker yaralandı
Balıkesir'de feci kaza! Otomobille çarpışan araçtaki 3 asker yaralandı
Bakan Gül Duygu Delen'in babasıyla telefonda görüştü! Bu işin peşini bırakmayan
Bakan Gül Duygu Delen'in babasıyla telefonda görüştü! Bu işin peşini bırakmayan
Denizli'de iki gelin adayının Kovid-19 testi pozitif çıktı
Denizli'de iki gelin adayının Kovid-19 testi pozitif çıktı
Bakan Murat Kurum'dan '17 Ağustos' mesajı depremin yıl dönümü
Bakan Murat Kurum'dan '17 Ağustos' mesajı depremin yıl dönümü
25 mm Kara Topu yerli geliştirilecek! Savunma Sanayi Başkanı Demir müjdeyi duyurdu
25 mm Kara Topu yerli geliştirilecek! Savunma Sanayi Başkanı Demir müjdeyi duyurdu
Bitlis’te minibüsten 46 kaçak göçmen çıktı
Bitlis’te minibüsten 46 kaçak göçmen çıktı
Kocaeli'de anne ile kızına yaya geçidinde halk otobüsü çarptı
Kocaeli'de anne ile kızına yaya geçidinde halk otobüsü çarptı
Hortumla bağladığı köpeğe tecavüz etmişti! Serbest bırakıldı
Hortumla bağladığı köpeğe tecavüz etmişti! Serbest bırakıldı
Yorumlar 32 yorum