BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,66
ALTIN 2.551,51
HABER /  POLİTİKA

Mehmet Emin Akbaşoğlu: Kılıçdaroğlu kumpası sürdürmeye devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, siyaset kulislerini karıştıran Beştepe'ye çıkan CHP'li iddialarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Akbaşoğlu, "Yalanın üretildiği yer olan CHP ve genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu iftirayı ve kumpası sürdürmeye ne yazık ki devam ediyor." diye konuştu.

Abone ol

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın ortaya atarak büyük bir tartışmanın fitilini ateşlediği "Bir CHP'li Beştepe'ye çıkarak Cumhurbaşkanı ile görüştü" iddiası halen gündemin üst sıralarında. Rahmi Turan bu iddiası için özür dilemiş ve ismi ortaya atılan Muharrem İnce, "ispatlasınlar kendimi Taksim'de yakarım" demişti.

İddialar çürütülmüş olsada tartışması halen devam ediyor. Son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, olayı Türk siyasi tarihinin kara lekelerinden biri olarak tanımladı.

Akbaşoğlu, "Siyaset bu lekeyi temizlemelidir, bu lekeyi temizleyecek olan da CHP’li yöneticiler ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dur." dedi. Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye davet eden Akbaşoğlu'nun açıklamasının tamamı şöyle:

İddianın sahibi özür diledi

Bir haftadır, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir CHP’li ile görüştüğü ve kendisine genel başkanlık teklif ettiği yalanıyla ilgili bir köşe yazarı üzerinden yapılmaya çalışılan ama tersine dönen kumpasa, algı operasyonuna şahit oluyoruz. İddianın sahibi Rahmi Turan böyle bir yalanın parçası olduğu için bugün köşesinden özür yazısı yayınladı, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve okurlarından özür diledi.

"Cumhurbaşkanlığımı ortaya kayarım" resti

Sayın Cumhurbaşkanımız iddialar üzerine "Ben Cumhurbaşkanlığını ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun" dedi. Çok net bir ifade ile durumu yalanladı hatta Cumhurbaşkanlığını ortaya koydu.
Bunun üzerine CHP Genel Başkanı ne dedi? İfadeyi kendi ağzından okuyorum, “Seninle her yerde, her ortamda tartışmaya hazırım”.
Bu meydan okumanın cevabı bu mu olmalı. Bu cevap bile durumu ortaya koymaya yetiyor. Ben de Genel Başkanlığımın ortaya koyuyorum, eğer bunu ispat edemezsem CHP Genel Başkanlığından istifa ederim diyemiyor.

"Kılıçdaroğlu özür dilemeli"

CHP yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu, böyle bir yalan ve iftiraya dayalı kumpas ile bir haftadır gündemi meşgul ettikleri için Sayın Cumhurbaşkanımızdan, aziz Milletimizden ve kendilerine oy veren CHP seçmeninden özür dilemelidir. Kendilerini özür dilemeye davet ediyoruz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
'Sahte peygamber' Evrenosoğlu'nun cenazesinde tuhaf olaylar
Foto Galeri 'Sahte peygamber' Evrenosoğlu'nun cenazesinde tuhaf olaylar Galeriye Gözat