BIST 11.065
DOLAR 33,02
EURO 36,02
ALTIN 2.561,30
HABER /  POLİTİKA

Lütfü Türkkan'dan 'Boğaziçi' tepkisi: Mesele; kifayetsiz, intihalci kayyum rektördür

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Bir intihalci profesörü rektörlük koltuğuna oturtmak için bu kadar gence zulüm yapmaya değer mi?" sorusunu yöneltti.

Abone ol

İYİ Partili Lütfü Türkkan; Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin, "Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olayların nedenini gölgelemeye çalışmayın. Mesele; kifayetsiz, intihalci kayyum rektördür." ifadelerini kullandı.

Türkkan, "Sayın Cumhurbaşkanı’nın Boğaziçi üniversitesi konusundaki sözlerini duydum. Bu rektörün orada Boğaziçi üniversitesi kifayetsiz olduğunu, intihal yapan bir profesörün Boğaziçi Üniversite rektörü olamayacağını söyleyen öğrencileri terörist olarak vurgulama, Sayın Cumhurbaşkanı. Bu çocuklar terörist değil. Bu çocuklar bizim ve bu çocuklar bizim geleceğimiz. Gençler hep gözleri ileride, başları da hep yukarıda olacak" ifadelerini kullandı. 

Boğaziçili öğrencilere uyarı

"Buradan Boğaziçili gençlerimize sesleniyorum" diyen Türkkan, "Demokratik tepkilerini ortaya koyarken, tuzaklara gelmemeli, haklıyken haksız duruma düşmemeli, farklı hesaplar peşinde olanlara karşı dikkatli olmalılar." sözleriyle öğrencileri uyardı. 

"Mesele; kifayetsiz, intihalci kayyum rektördür"

Türkkan, açıklamasına şöyle devam etti: Şimdi sormak istiyorum: Bir intihalci profesörü rektörlük koltuğuna oturtmak için bu kadar gence zulüm yapmaya değer mi? Devlet aklı, vatandaşının yanında olmayı, gencinin güvendiği dağ olmayı gerektirir. Gelin onlara devletin şefkati ile davranın. Hem siz kazanırsınız, hem gençler, hem de ülke kazanır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olayların nedenini gölgelemeye çalışmayın. Mesele; kifayetsiz, intihalci kayyum rektördür. O rektör görevi iade etse, o gençlerin ve orada görev yapan öğretim üyelerinin bir sıkıntısı kalmayacak. Gençlere düşmanlık etmekten vazgeçin. Sevin onları.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Gülse Birsel'den olay 'Boğaziçi' çağrısı: Ne olur bizim dengemizi bozmayınız
Foto Galeri Gülse Birsel'den olay 'Boğaziçi' çağrısı: Ne olur bizim dengemizi bozmayınız Galeriye Gözat