BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  GÜNCEL

LGS 2020 sonuçları açıklanıyor saat kaçta açıklanacak?

Hayalindeli lisede eğitim görmek için heyecanlanan binlerce öğrenci merakla LGS sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. ÖSYM tarafında açıklanan olan LGS sınav sonuçları 16 Temmuz perşembe günü erişime açılacak. LGS sonuçlarının ardından tercih işlemleri başlayacak.

Abone ol

LGS ne zaman açıklanacak araştırması öğrenci ve veliler tarafından sorgulanmaya başladı. Binlerce öğrencinin en iyi lisede eğitim görmek için girdiği LGS sınavı sonuçları için geri sayım başladı. LGS sınav sonuçları 16 Temmuz perşembe günü saat 10.00 civarında ÖSYM tarafından açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözel ve sayısal soru ve cevapları yayımlamasının ardından LGS sınav sonuçları için de adayların beklediği müjdeli açıklamayı yaptı: 

LGS ne zaman açıklanacak?
"LGS sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir."

LGS tercihleri ne zaman başlayacak?
LGS tercihleri, 16 Temmuz'da ilan edilecek olan LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak. Geçtiğimiz yıla bakıldığında tercihler sonuçlardan yaklaşık 1 hafta sonra başlamıştı. Buna göre 2020 LGS tercihlerinin 20-21 Temmuz tarihlerinde başlayacağı öngörülüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Van'daki tekne faciasında ölü sayısı 21' yükseldi
Antalya'da Rus uyruklu şahıs 'Evini niye yaktın' sorusuna bakın nasıl cevap verdi
İzmir'de ekmeğe yüzde 20 zam geldi!
Pnömoni belirti ve bulguları neler zatürreye mi çeviriyor?
Bakan Albayrak'tan Bakan Süleyman Soylu'ya başsağlığı mesajı
Korona testi pozitif çıkmıştı! Çubuk Belediye Başkanı'ndan haber var
Yorumlar