BIST 1.536
DOLAR 7,53
EURO 8,99
ALTIN 410,37
HABER /  GÜNCEL

Korona için İstanbul'a 1743 kameralı takip

KORONAVİRÜS önlemleri sürerken İstanbul'un izlendiği noktalardan biri de İBB Ulaşım Yönetim Merkezi oldu. "Evde kal" uyarıları ve sokağa çıkma yasaklarının ardından 1743 kamerayla izlenen İstanbul'un en yoğun meydanlarının boş kaldığı görüldü.

Abone ol

Koronavirüs önlemleri kapsamında "Evde kal", "Sosyal mesafeyi koru" uyarıları ve 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasaklarının ardından İstanbul'da sessizlik hakim oldu. İstanbul'daki sakinlik İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Yönetim Merkezi"nden 1743 kamerayla izleniyor.

İstanbulluların "Evde kal" çağrılarına uydukları görülüyor
İstanbul'da bulunan meydanlar, sahil yolları, D-100 Karayolu, TEM Otoyolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü başta olmak üzere bir bölge kameralardan izleniyor. Öte yandan İstanbul'daki dolmuş, minibüs ve taksilerin kameralarının da bağlı olduğu merkezde, İstanbulluların "Evde kal" çağrılarına uydukları görülüyor.

30 kişi çalışıyor
Dolmuş ve minibüsler içerisinde bulunan kameralardan bakıldığında sürücülerin maske taktıkları ve yolcu sayısının az olması hatta yolcuların tamamında da maskeli olduğu görülüyor. 30 kişinin çalıştığı merkezde, koronavirüs önlemleri kapsamında evden çalışan personellerinin de olduğunu belirten bir yetkili, "Ayrıca 10 mobil EDS araçlarımız da İstanbul caddelerinde uyarılar yapmak için sahadalar" dedi.Görevliler anında ilgili birimlere bilgi veriyor

Bir emniyet görevlisinin de bulunduğu Ulaşım Yönetim Merkezi'nde kameralardan herhangi bir olumsuzluk görüldüğünde, görevliler anında ilgili birimlere bilgi veriyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Irak'ta koronavirüs terör örgütü PKK'ya ağır darbe vurdu ölenler var
Star yayın akışı bugün 2020 Sefirin Kızı yeni bölüm var mı?
Hulusi Akar talimat verdi! Orduevi ve askeri misafirhaneler açıldı
Konya'da ayrı noktalarda 3 kişiyi öldürüp teslim oldu 'Namus meselesi' dedi
Tutuklu Ronaldinho'ya Koronavirüs darbesi
Bursa'nın Keles ilçesindeki 1 mahalle karantinaya alındı
Sakarya valisinden sert açıklama: İkna zamanı geçti ceza zamanı başladı
Fenerbahçe'de Laurent Blanc - Braida bombası
İHH Türkiye’de 15 bin yetime sahip çıkıyor
Çavuşoğlu'ndan Paris'teki Keldani Kilisesi Papazı Dumand'a başsağlığı telefonu
Yorumlar