BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

'Kırmızıya yaklaştık' deyip Kayseri Valisi kritik uyarıyı yaptı: Eğer 10 gün içinde...

Demirören Haber Ajansı

KAYSERİ Valisi Şehmus Günaydın, kentte yaptığı denetimlerde "Artık kritik noktadayız. Geçen hafta vaka sayımız yüzde 50 arttı. Bir adım daha kırmızıya yaklaştık." dedi.

Abone ol

Kayseri Valisi Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yüksek riskli kentler gurubunda yer alan Kayseri'de maske, mesafe ve hijyen denetiminde bulundu. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu. Bazı esnafın tedbirlerin kalktığı ilk günden kurallara uymadığını belirten Vali Günaydın, "Salı ve çarşamba günü yaptığımız denetimlerde bazı esnaflar kuralları bir kenara bırakarak, kapalı mekanda sigara ve nargile verdiler. Böyle giderse korkarım ki turuncudan kırmızıya geçeceğiz. 15 gün önce açtığımız iş yerlerini, 15 gün sonra da kapatmak zorunda kalacağız. Eğitimde de düzenlemeler yapıldı. Bazı özel okullar bütün sınıflarda yüz yüze eğitime geçmek için çağrıda bulundu. Bunlar son derece yanlış. Toplum sağlığı açısından son derece sıkıntılı olan bu durumlar bize zarar verir. Elde ettiğimiz kazanımları da çok kısa sürede kaybetmiş oluruz. Hepimize önemli görevler düşüyor" dedi.

Dikkatli olunması gerektiğini belirten Vali Günaydın, "Bugün Kayseri'de yaklaşık 4 bin kişinin katılımı ile '3D' adını verdiğimiz 'Dinamik Denetim Dönemi'ni başlatmış bulunuyoruz. Bizler bu denetimlerde vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Artık kritik noktadayız. Geçen hafta vaka sayımız yüzde 50 arttı. Bir adım daha kırmızıya yaklaştık. Eğer 10 gün içinde daha fazla gayret göstermezsek, geriye dönüş olacak. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Artık mesafeleri açacağız. Mesafeden kastım; gerekmedikçe kalabalık ortamlara girmeyeceğiz. Eş, dost, akraba ziyaretlerini erteleyeceğiz. Kafe ve park gibi alanlarda otururken sosyal mesafeye uyacağız. Mesafeleri açarsak maviye yaklaşırız. Mesafeler daraltıldığında kırmızıya ulaşırız. Kurallara uymayan kişilerin iş yerlerine hem idari para cezası uygulayacağız hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Kimsenin toplum sağlığını tehdit etmeye hakkı yok" diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Hakkari'de mutfağı atölyeye çevirip üretti! Yurtdışından sipariş geldi teklif bile aldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ümit Özdağ bombalayıp İyi Parti'den istifa etti! Meral Akşener yalancı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Ankara'da kaçırıldı denen Aleyna sosyal medyadan tanıştığı kişiyle Aksaray'a gitmiş
Türk savunma sanayisi şirketi tozu milli zırha dönüştürüyor
Kocaeli'de yürek yakan olay! Babasının ihtiyaçlarını gidermek için gitmişti
2020 yılının patent liderleri Huawei ve Çin oldu
Adana'da mahkeme sokağa çıkma kısıtlaması ihlalden kesilen cezayı iptal etti
Netflix ücretlerine zam geldi 2021 yeni Netflix ücretleri
Meral Akşener’den Ümit Özdağ’ın istifasına ilk yorum! Kendisine siyasi hayatında başarılar diliyorum
Yargıtay, Cansu Kaya davasında yerel mahkemenin kararını bozdu
Yorumlar