BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çanta yanıtı: Yüreğin varsa cesaretin varsa beraber tartışalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çanta taşıdığı iddiasını gündeme getirmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı televizyonda düelloya çağırdı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı sonrası Kılıçdaroğlu'nun verdiği yanıt polemiğin fitilini ateşledi.

Bu çağrıya Kılıçdaroğlu, "Vatandaşta Fransız malı alacak hal mi kaldı? Sen uygularsın kardeşim, saray sosyetesi uygular. Emine Hanım'ın çantası var, 50 bin dolar... Onu da sarayın bahçesinde yaksın, protesto etsin." diye yanıt verdi.

Erdoğan'ın bu sözlere cevabı sert oldu. Partisinin dünkü grup toplantısında konuşan Erdoğan, "Dün Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti, sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş eşimle ilgili konuşma. Ha yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok, yanınızda beyaz Türkler çok onların yakacak çantaları da vardır o ayrı bir konu." diye çıkıştı.

Çanta tartışması 29 Ekim törenlerinde de devam etti. Ankara’da Atatürk Spor Salonu açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu'na basın mensupları, Erdoğan'ın bu açıklamasını hatırlattı. 

"Dünyaya meydan okuyorsun bir de bana meydan oku kardeşim"

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Eşimle değil benimle konuşsun” sözüne şöyle yanıt verdi:

"Eğer bir ülkede Kübra bebek açlıktan ölmüşse siz kalkıp Fransız mallarını boykot edin diye çağrı yapıyorsanız, önce topluma örnek olacak kişiler sizlersiniz. Ben topluma örnek olması gereken, devlet yöneticilerinin yoksulluğun bu boyutlarda olduğu bir dönemde 50 bin dolarlık bir çantayla gezmelerini doğru bulmam. Vicdani değil, ahlaki değil. Açık söylüyorum imani de değil.

Komşusu bırakın aç olmayı binlerce kişi açken siz 50 bin dolarlık çantayla gezemezsiniz. Ben bir kişiyi hedef almış değilim. Ben sadece devleti yönetenlerin Türkiye'ye örnek olmaları gerektiğine dikkat çektim. Bir boykot çağrısı yapıyorsanız önce boykotu siz yapacaksınız.

Çocuk aç yatacak, işsizlik almış boyunu gidecek, on milyonlarca gencimiz işsiz olacak, ben kalkacağım boykottan söz edeceğim, ben saraylarda krallar gibi yaşayacağım, vatandaş perişan olacak. Ben bunu dile getirdiğimde de eşimle değil benimle konuş diyor, ben seninle zaten her zaman konuşmaya hazırım. Senin dünya kadar televizyonun var. Kendine güveniyorsan, mangal gibi yürek varsa, dünyaya meydan okuyorsun bir de bana meydan oku kardeşim. A Haber var, çıkalım. Yüreğin varsa cesaretin varsa beraber tartışalım.

Hiçbir osmanlı padişahının bu kadar sarayı olmadı. Bu saraylardan birisinde gitsin otursun, yanına ekonomiden pembe masallar diye bir kitap alsın, arada sıkıldığı zaman A Haber'e baksın. Kendi dünyasını kendi yaşasın. Türkiye'nin gerçekliğinden koptular. Dolar almış başını gidiyor.

50 bin dolarlık çantayı bu ülkede, ülkeyi yönetenlerin kendileri taşıyamazlar. Kendileri ve aileleri örnek olmak zorundadırlar. Siz açlıktan çocuklar ölürken 50 bin dolarlık çanta taşıyorsanız ben buna vicdani olarak da insani olarak da isyan ederim. Bu vatandaşın Fransız malını alacak parası var mı? 50 bin dolarlık çantayla askıda ekmeğin bir arada tartışılması hepimizin ortak düşüncesini oluşturmalı. Bir tarafta askıda ekmek bir tarafta 50 bin dolarlık çanta... Ben bunu eleştirmeyecek miyim?"

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Gram altın fiyatı yıl sonunda ne olur Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Öner açıkladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
30 Ekim tatil mi cuma günü okul var mı MEB açıklaması
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Rusya'dan Charlie Hebdo açıklaması: Bizim ülkemizde böyle bir yayın yayınlanamaz
1. ara tatil ne zaman 2002 kaç gün tatil olacak?
Valentin Rosier: Mbappe kadar olmasam da hızlıyım
Financial Times'ta bomba 'Erdoğan' yorumu: Macron'u dövmek için sağlam sopa seçti
Suudi Arabistan’daki Fransız konsolosluğunda dehşet! Bir koruma bıçaklandı
Manchester United'dan Hakan Çalhanoğlu'na kanca
Birlik mesajı verildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
İstanbul'da korkutan patlama! Polis trafiğe kapattı kimse yaklaştırılmıyor
Yorumlar 130 yorum