BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  SEÇİM

Kılıçdaroğlu'na 'Değerli vatandaş' göndermesi

Kılıçdaroğlu'nun 'değerli vatandaş' dediği kişinin CHP'ye silahlı saldırının faili çıkması Taner Yıldız'ın gündemindeydi

Abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırıyla ilgili olarak Hacı Ali Hamurcu'nun gözaltına alınmasının ardından, “Tırnak içerisinde, değerli bir vatandaş tarafından böyle bir saldırının düzenlenmiş olması son derece manidardır” dedi.

CHP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırı sonrası Hasan Ali Hamurcu’nun gözaltına alınmasının ardından açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, şunları söyledi:

“Bir kez daha CHP Genel Merkezi’ne yapılan bu silahlı saldırıyı şiddetle kınadığımızı bütün milletvekili arkadaşlarım, bütün AK Parti İl Teşkilatı adına kınamak isterim. Geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha yinelemek isterim. Böyle bir şeyin tasvip edilmesi hangi gerekçe ile olursa olsun mümkün değildir. Bunu bir kez daha kınadığımızı belirtiyorum. Burada enteresan bir şey var Hacı Ali Hamurcu ile alakalı. Sayın Kılıçdaroğlu ‘Değerli bir vatandaş’ diye nitelendirmişti. Bunun aslını açıkçası bizde öğrenmek isteriz.

CHP’nin milletvekilleri ile beraber Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyerek o anki Büyükşehir Belediye Başkanımız aleyhindeki yapılan bu çalışmaların şuanda hangi boyuta geldiğini de açıkçası bütün yalnızca siyaset hayatı değil Türkiye bunu öğrenmek isteyecektir. Kendisinin iddiaları var. O iddiaları bir kenara bırakalım ama tırnak içerisinde değerli bir vatandaş tarafından böyle bir saldırının düzenlenmiş olması son derece manidardır. Ama ne olursa olsun, hangi partiye olursa olsun şiddet emaresinin bu tarzda gösterilmiş olmasını hiçbir şekilde tasvip etmeyiz. Ama bu meselenin de aslını öğrendiğimizde herhalde farklı sıkıntılar ortaya çıkacaktır CHP ile ilgili. Bunu da merak ediyoruz.”