BIST 1.087
DOLAR 7,62
EURO 8,96
ALTIN 467,20
HABER /  CHP

Kemal Kılıçdaroğlu'dan grup toplantısında ABD'ye sert tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Kılıçdaroğlu ABD Temsilciler Meclisinin dün onayladığı skandal sözde Ermeni soykırımı tasarısına sert tepki gösterdi.

Abone ol

ABD ile gerginli yaşanan her dönemde önümüze bir şantaj malzemesi olarak Türkiye'nin önüne konulan sözde Ermeni soykırımına yönelik tasarı hakkında tepki gösteren Kılıçdaroğlu, 'Benim dediğimi yapmadın, ben egemen gücüm intikam alırım, Ermeni olaylarını gündeme getiririm derseniz bu doğru değildir. Bunu kabul etmiyorum ve doğru bulmuyorum' dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;  

Cumhuriyetimizin 96. yılını görkemli bir şekilde kutladık. Herkese minnet ve şükran borçluyuz. Nur içinde yatsınlar mekanları cennet olsun. Elbette cumhuriyet yoksulluk içinde kuruldu.

Cumhuriyet’i kurduk ama onu demokrasiyle taçlandırmamız gerekiyor. Anayasa değişikliğiyle rejim değişmiş, Cumhuriyet’te geri adımlar atılmıştır. TBMM’yi bugün atamayla gelen kişiler temsil etmektedir. Madem demokrasi diyoruz, o zaman neden bazı durumlarda Türkiye Cumhuriyeti’ni seçimle gelen değil de atamayla gelen birisi temsil eder?

ABD'nin sözde tasarısına sert tepki

Amerikan Kongresi’nde sözde Ermeni soykırımı ile ilgili bir yasa tasarısı var. Önümüzdeki süreçte gelecek. Her ülkenin tarihinde acı olaylar vardır. Hiçbir ülke benim tarihimde acı olaylar olmamıştır diyemez.

Ama tarih siyasetçilerden son tarihçilerin işidir. Tarihte yaşanan acı olayları günümüze taşıyıp onu siyaseten intikam alma aracı haline getirirseniz bu olmaz. Bu hiçbir ülkeye yakışmaz. Rahmetli Ecevit döneminde Ermenistan’a çağrı yaptı. Sizin tarihçilerinizle bizim tarihçilerimiz bir araya gelip bunu incelesinler. 

İntikam alırım bak Ermeni olaylarını tekrar gündeme getiririm’ derseniz bu doğru değildir. Bunu asla ve asla doğru bulmuyoruz.
BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' davetine kimler katıldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Büyük oranda tasarruf sağlıyor kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor
15 tatil ne zaman başlıyor MEB sömestr tatili başlangıç tarihi
Burak Yılmaz Antalyaspor maçında oynayacak mı
Museum Hotel davası tekrar mahkemede
Okul tatil günleri 2019 okullar ne zaman tatil oluyor MEB tatil günleri
Aslı Hünel eşi kimdir Savaş Yurtsever ne iş yapıyor?
Yorumlar 25 yorum