BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  POLİTİKA

İzmir'de CHP'li başkanlar olay oldu AK Partili Hamza Dağ tepki gösterdi

Demirören Haber Ajansı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de son günlerde CHP'li belediye başkanlarıyla ilgili yaşanan tartışmaları hatırlatarak, "Aldığı oylara ihanet edenleri ne tarih affeder ne de İzmirliler" dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yaptıklarıyla tepkilere neden olan CHP'li belediye başkanlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Mezun olmamış oğlunu genel müdür yardımcılığına atadı

"Belediye şirketleri, belediye kaynaklarının sağlıklı ve verimli kullanılması noktasında önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Bu nedenle şirketlerin yönetimi için görevlendirilen kişilerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Son günlerde ise Karaburun ve Torbalı'da bu özenin gösterilmediği atamalar görmekteyiz. Bir tarafta Torbalı Belediye Başkanı üniversiteden henüz mezun bile olmamış oğlunu genel müdür yardımcılığına atadı ve bunu yaparken de o ilçedeki tüm gençleri güvenilmez ilan etti.

Kendisini genel müdür atadı

Diğer tarafta ise Karaburun Belediye Başkanı kendisini genel müdür, akrabalarını ise üst düzey yönetici olarak görevlendirdi. Ardından gelen eleştirilere ise hiç çekinmeden, pişkince bir basın bildirisi ile tepki gösterdi.

Şahsi alacak-verecek meselesinin peşine düştü

Tüm bunların yanında bir de Kemalpaşa Belediye Başkanı'nın, yanına bir kamu görevlisini alarak şahsi alacak-verecek meselesinin peşine düştüğünü gördük. Bu durum hem hukuka aykırı hem de fecaat bir durumdur. Her ne şekilde olursa olsun, vatandaşlardan gördüğü teveccühe ve aldığı oylara ihanet edenleri ne tarih affeder ne de İzmirliler."

Turizm toplantısına kardeşini getirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in geçen hafta turizmciler ile yaptığı toplantıda söylediği "Bugüne kadar bu potansiyel yokmuş gibi yaşandı. Sanki Sivas'ta yaşıyor muşuz gibi, sanki Bitlis'te yaşıyor muşuz gibi yaşadık. Oysa İzmir bambaşka bir yaşam kalitesi veriyor" sözlerine tepki gösteren Dağ, Soyer'in turizm toplantısına kardeşi Onur Soyer'i getirdiğini ileri sürerek, şöyle dedi:

"İzmir geçmişte gelişmişlik düzeyi açısından İstanbul ve Ankara ile kıyaslanan bir şehirdi. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı'nın, İzmir'in turizmde bulunduğu konumu Bitlis ve Sivas örnekleri üzerinden ifade etmeye çalışması ve bunu yaparken de bu güzide şehirlerimize yönelik kırıcı bir dil kullanması gelinen noktayı özetlemekte. Bu aslında bir vizyon daralmasının da ispatıdır. İzmir, ülkemizin turizm potansiyeli en yüksek şehirlerinden biridir ve tarih boyunca da göstergeler hep bu durumu tasdik eder nitelikte olmuştur. Belediye Başkanı'nın kullandığı bu ifadeler, 15 sene içinde İzmir'de başta turizm olmak üzere ne denli başarısız olunduğunun itirafıdır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bir taraftan 'Biz bu şehri iyi yönetemedik, profesyonel ligde oynarken alt liglere düştük' şeklinde bir itirafta bulunurken, bir taraftan da yeni rant yollarının önünü açmayı planladığına şahit oluyoruz. Turizm temsilcileriyle yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kardeşinin de yer alması, Torbalı'daki gibi bir hadisenin Büyükşehir Belediyesi'nde de gerçekleşebilme ihtimalini akıllara getirmekte ve bunun altyapısının hazırlandığını düşündürmektedir."

ÖNCEKİ HABERLER
Atiba'dan Beşiktaş'a kötü haber
Bayramda oteller doldu taştı! Turizmciler bayram ediyor
Mustafa Cengiz: Luyindama’nın bonservisini aldık
Mersin kent merkezinde ev temizliğine gidiyordu muhtarın önerisiyle hayatı değişti
AK Parti Belediye Meclis üyesi ile yeğenini şehit eden terörist yakalandı
2019 evde bakım maaşı kurban bayramı öncesi verilecek mi?
Cep telefonu harçlarındaki artışın nedeni belli oldu
Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Prof. Dr. Mustafa Gerek açıkladı
Rusya böyle duyurdu: Suriye'de Türkiye ile ortak operasyon düzenliyoruz
2019 ağustos memur maaşı ne zaman ödenecek?
Yorumlar 18 yorum