BIST 11.162
DOLAR 33,09
EURO 36,03
ALTIN 2.604,76
HABER /  POLİTİKA

İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu parti kuruyor! Ağıralioğlu: Kemal Bey kazanırsa...

İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, günler sonra ilk kez konuştu. İYİ Parti ve Millet İttifakı'nı ağır sözlerle eleştirip istifa eden Ağıralioğlu, "Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmak zorunda kalabilirim" dedi.

Abone ol

İYİ Parti'den geçtiğimiz aylarda istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yeni parti kurma niyetini ilk kez açıkladı. ASAD Platformu'na konuk olan Ağıralioğlu, 14 Mayıs'taki seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada "Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmak zorunda kalabilirim" ifadelerini kullandı. İşte Ağıralioğlu'nun açıklamaları...

O kazanırsa başka, Kemal Bey kazanırsa..

- Tayyip Bey kazanırsa başka, Kemal Bey kazanırsa başka... Kemal Bey kazanırsa, bu kazancın siyaset kulvarını sıkıştıracağını düşünüyorum. O yüzden bir sonraki seçim, erkene alınmak zorunda kalacaktır. Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmak zorunda kalabilirim.

Muhalefet yoksunluğu utanç verici

- İktidar değişikliği yapmak isteyenlerin, çocuklarımızın katillerinden medet ummaları utanç vericidir. Bu kadar hatası olan bir iktidara karşı memleketin tamamını sarıp sarmalayacak bir muhalefet yoksulluğu utanç vericidir.

İYİ Parti'den bekliyorum ama...

- Bakın, Kandil'den açıklama geliyor: Faşizme karşı omuz omuza... İYİ Parti'den bekliyorum ki bir şeyler desinler. 'Çatışmasızlık' ilan etmiş PKK. Neymiş? Sürece zeval gelmesinmiş... Süreç dedikleri şey de Kemal Bey'in adaylığı...

- Bunlar oturdu, konuştu belli ki.. HDP diyelim ki ikinci turda Erdoğan ile görüşme kararı aldı. Erdoğan'dan bakanlık ister, karşılık ister. Ama Kemal Bey'den devlet istiyorlar. Kendi devletlerine teminat istiyorlar.