BIST 1.191
DOLAR 7,98
EURO 9,44
ALTIN 486,91
HABER /  POLİTİKA

İttifak tam gaz sürüyor! Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan HDP'ye kutlama mesajı

CHP ile HDP arasındaki adı konulmamış ittifak tüm hızıyla sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 8. yaşını kutlayan HDP'ye kutlama mesajı gönderdi. Mesajlardaki cümleler de dikkat çekti.

Abone ol

PKK ile bağlantısı nedeniyle son dönemde Ayhan Bilgen ve Altan Tan gibi isimler tarafından bile eleştirilen HDP, sekizinci kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da düzenlediği etkinlikle kutladı. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine davet edilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kutlama mesajı gönderdi. Böylece iki parti arasındaki adı konulmamış ittifak bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Adalet özlemimizin giderek arttığı dönemde...

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'a ayrı ayrı gönderilen mesajlarda Kılıçdaroğlu, “Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu: Barışı ve kardeşliği büyüteceğiz

HDP’nin sekizinci yıl kuruluş etkinliğine mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Halkların Demokratik Partisi’nin 8’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum” dedi ve mesajını şu ifadelerle sürdürdü: “Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız yolculukta adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kez daha teşekkürlerimi sunarım. Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

ÖNCEKİ HABERLER
Manisa'da cinayet! Maden işletme müdürü bıçaklanarak öldürüldü
Yunan milletvekilinden çarpıcı Türkiye itirafı: Başarısız olduk
Türkiye'den Yunanistan'a sert cevap! Operasyonel yetkinliğe sahip tek ülke Türkiye!
Anne Kart nerden alınır İBB Anne Kart kaç yıl geçerli?
Masterchef Emir kaç yaşında nereli Emir Elidemir babası kimdir?
Mustafa Üstündağ evli mi eşinden boşandı mı?
Yorumlar 23 yorum