HABER /  GÜNCEL

İstanbul'daki deprem iniş yapacak uçakları da etkiledi

İhlas Haber Ajansı

İSTANBUL ’da yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş için alçalan bir uçak, depremin akabinde yapılan pist kontrolü nedeniyle pisti pas geçti.

Marmara Denizi’nde saat 13.59'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin hemen sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş için alçalan bir uçak, pistin kontrolü yapıldığı için pisti pas geçti.

Havalimanına iniş için sıraya giren pilotlara deprem olduğunu ve pistin kontrol edildiğini bildiren hava trafik kontrolörü, “Burada deprem oldu. Pist kapalı, pist kontrol edilecek. Şu an beklemede kalın. Ben size tekrar haber vereceğim. Bir süre beklemeniz gerekecek. Ne kadar sürecek bilmiyorum herkesin dikkatine” diyerek pilotlara bilgilendirme yaptı. Bu sırada Dubai-İstanbul seferini yapan yabancı bir havayolu şirketine ait Boeing 777 tipi tarifeli uçak pisti pas geçti. Pistte yapılan kontrollerin ardından herhangi bir olumsuzluğa rastlanmaması üzerine hava trafiği, kısa süreli bekleyişin ardından normal seyrinde devam etti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Benzine büyük indirim geldi
Erzurum'da alacak verecek kavgası kanlı bitti! Yaralılar var
Falcao'dan deprem paylaşımı!
İstanbul'u sarsan deprem ile ilgili İmamoğlu'ndan ilk açıklama
Ahmet Şık'ın akademisyen abisi Bülent Şık'a hapis cezası!
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman başlangıç tarihi
Yorumlar 1 yorum