BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  GÜNCEL

İslama kin kusan Mehtap B. adlı kadın tutuklandı son pişmanlık fayda etmedi

Sosyal medya hesabından paylaştığı karikatürle Müslümanları aşağılayıp küstahça ifadeler sarf eden Mehtap B. (45) “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan tutuklandı. Mehtap B'nin hakim karşısında 'pişmanım' demesi tutuklanmasına engel olamadı

Abone ol

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya üzerinden Müslümanları aşağılayıcı nitelikte paylaşım yaptığı gerekçesiyle Mehtap B. hakkında re’sen soruşturma başlattı. Savcılık talimatıyla gözaltına alınan Mehtap B. emniyetteki ifadesinde bahse konu paylaşımları kendisinin yaptığını belirterek, “Benim dini değerleri aşağılama gibi bir niyetim yoktur. Ben de Müslüman bir bireyim. Paylaşımları başka bir sosyal medya hesabındaki başka bir gruptan aldım. Bu paylaşımı o grupta kimin yaptığını bilmiyorum. Paylaşım yapılırken de herhangi bir şekilde ‘Alın bunu yayın, çeşitli mecralarda paylaşın’ gibi söylemlerde bulunulmadı.” şeklinde beyanda bulundu.

"Pişmanıp'' 

Mehtap B., paylaşımının ironi ve mizah amaçlı olduğunu öne sürerek “Herhangi bir dernek, sendika, siyasi parti gibi oluşumlara üyeliklerim yok. İfade etmek istediklerimin çok yanlış anlaşıldığını düşünüyorum Başka yerlere çekildi. Pişmanım, üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Mehtap B., savcılık ifadesinde de “Dinimizin merhamet dini olduğunu düşünüyorum. Bunu şiddete çeken insanlara sitem amacıyla böyle bir paylaşım yaptım. Pişmanım, yanlış anlaşıldım” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kızılay şehidi son yolculuğuna uğurlandı annenin ağıtları yürek yaktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Son dakika Suriye'de ABD helikopteri düştü
Yunanistan'ın Türkiye korkusu büyüyor: Askerlik süresi uzatılacak
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu
Suna Kıraç hastalığı neydi Suna Kıraç son hali nasıldı?
Tekirdağ'da eski erkek arkadaş reddedilince bıçak çekti
Cuma duaları cuma günü okunacak dualar hangisi
Yorumlar 57 yorum