BIST 5.018
DOLAR 18,81
EURO 20,36
ALTIN 1.152,47
HABER /  GÜNCEL

IŞİD'in eyleme hazırlanan 3 bombacısı yakalandı

Türkiye genelinde sansasyonel eylem hazırlığında olduğu iddiasıyla aranan IŞİD'in "kimyacısı ve bombacısı" lakaplı teröristi Talha Güneş ile, arananlar listesinde başına 600 bin lira ödül konulan Abdülmuttalip Demir ve eşi Gamze Demir yakalandı.

Abone ol

IŞİD terör örgütünün Türkiye’deki sözde emiri olduğu belirtilen ve polis operasyonunda kendini patlatan Yunus Durmaz’ın Gaziantep’teki hücresi çökertildi.

Gaziantep'te, terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonda, eylem hazırlığında olan Yunus Durmaz'ın kardeşi Gamze Demir ile eşi Abdülmuttalip Demir ve örgütün "kimyacısı ve bombacısı" olarak bilinen Talha Güneş yakalandı.

ÖRGÜTÜN KİMYACISI VE BOMBACISIYDI


Valilikten yapılan açıklamada, örgütün sözde Türkiye eylem sorumlusu olan ve 19 Mayıs gecesi Gaziantep'te ölü ele geçirilen Yunus Durmaz'ın kız kardeşi Gamze Demir'in örgüt içerisinde güvendiği ve birlikte hareket ettiği Abdulmubtalip Demir'i takibe aldı.

Yapılan çalışmalarda, örgütün "kimyacısı ve bombacısı" olarak bilenen Talha Güneş'in merkez Şehitkamil ilçesi İncilikaya Mahallesi'nde kaldığının belirlenmesi üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Terörle Mücadele ekiplerince operasyon yapıldı.

EYLEME HAZIRLANAN KARI KOCA DA YAKALANDI

Türkiye'de ve Gaziantep'te sansasyonel eylem hazırlığı içerisinde olan Talha Güneş, Abdulmubtalip Demir ve eşi Gamze Demir yakalandı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

Zanlıların evlerinde yapılan aramada, 20 kilogram TNT cinsi patlayıcı, canlı bomba yeleği, 3 el bombası ve 1 tabanca ele geçirildi.

BİRİ 600 BİN, DİĞERİ 300 BİN LİRA ÖDÜLLE ARANIYORDU

Bu arada, zanlıların İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde de yer aldığı belirlendi. Abdulmubtalip Demir'in 600 bin lira ödüllü "turuncu" listede, Talha Güneş'in ise 300 bin lira ödüllü "gri" listede yer aldığı tespit edildi.