BIST 4.952
DOLAR 19,03
EURO 20,52
ALTIN 1.194,14
HABER /  POLİTİKA

Efkan Ala'dan istifa sonrası ilk açıklama geldi!

İçişleri Bakanlığı'ndan devir teslim töreni yapıldı. Dün istifa eden Efkan Ala koltuğu Süleyman Soylu'ya devretti. Efkan Ala ilk kez devir teslim töreninde konuştu.

Abone ol

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nda Efkan Ala'nın istifası sonrasında devir teslim töreni vardı. Süleyman Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğunu Mehmet Müezzinoğlu'na devrettikten sonra İçişleri Bakanlığı'nda Efkan Ala ile biraraya geldi.

Efkan Ala sürpriz istifası sonrasında ilk kez devir teslim töreninde konuştu. İstifasının sebebine ilişkin yine suskun kalan Efkan Ala, konuşmasını tamamen teşekküre ayırdı.

Efkan Ala şunları söyledi;

-"Bugünü bize bahşeden yüce Allah'a şükürler olsun. Ben ilk önce bu göreve bana tevdi eden sayın Cumhurbaşkanı'na sayın Başbakan'a teşekkür ediyorum.

-Türkiye gibi zaman zaman sistemine darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkerlerde meclisin desteği her şeyden önemlidir. Bu süreç içerisinde Türkiye'nin çeşitli yerlerine gittiğimizde heyecanlarıyla her zaman yanımızda hissetiğimizi parti teşkilatına teşekkür ediyorum.

-Bunların tamamının içinden çıktığı azizi milletimize ferasetiyle her karşılaştığımız zaman bizlere yol gösteren bu milletin bu ülkenin en kıyometli dayanağı olan meydanları kendi iradesine sahip çıkmak için dolduran aziz milletimiz müteşekkir olduğumu altını çizerek ifade etmek istiyorum. Bütün içtenliğimle ülkemizin menfaati için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum.

İçişleri Bakanlığı görevini Efkan Ala'dan teslim alan Süleyman Soylu ise şunları söyledi;

Burada bugün anlamlı bir günde bulunan çok kıymetli dostlarımız 21. asra Türkiye iyi başladı. Bütün dünyanın şaşkınlığı içinde hem yol haritasını hem dünya okumasını hem de insanının hayat standartlarını yükseltmek için gayretten vazgeçmedi. Bugünler hatırlandığında bu büyük mücadele ve hikaye bütün dünyaya her adımla örnek bir mücadele olacaktır. Hukukun üstünlüğünden hiçbir saniye ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir. 

Biz bu vatanın nöbetçileriyiz. Bugün buradayız, 24 saat sonra başka bir görevdeyiz. Önemli olan bize bu görevi tevdi edenler ve aziz milletimize mahçup olmamaktadır. Sığındığımız yüce Allah'tır. 

Türkiye ve etrafımızdaki coğrafya çok büyük bir sınavdan geçmektedir. Milletimizin bu sınavı geleceğimize emin bir toprak parçası bırakmak üzere devam etmektedir. Bu sınavın içerisinde terör örgütleriyle mücadele vardır. Bu mücadele devam edecektir. Bir tarafta PKK, bir tarafta DEAŞ mücadelesi Türkiye'nin gelişmişlik ve büyüme mücadelesidir. 

Kıymetli bakanımız nasıl bir mücadele ortaya koymuşsa aynı irade hepimizde devam edecektir.  FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalmayıncaya kadar Türkiye bu beladan kurtulacaktır. Bu milletimizin emridir.