BIST 1.314
DOLAR 7,87
EURO 9,33
ALTIN 478,60
HABER /  GÜNCEL

Iraklı Hristiyanlardan ABD'nin Barış Pınarı Harekatı karşıtlığına tepki

Irak Hristiyan Vakfı, YPG/PKK'nın Suriye'deki Hristiyanlara yıllardır zulüm ettiğini vurgulayarak, ABD'nin Türkiye'ye Barış Pınarı Harekatı'nı durdurma ve teröristlerle müzakere yapma çağrısına tepki gösterdi.

Abone ol

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde bulunan Erbil kentinde faaliyet gösteren Irak Hristiyan Vakfı ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'deki bazı kurum ve kişilere yaptırım öngören başkanlık kararnamesini imzalamasına ilişkin açıklamasına, şu ifadelerle yanıt verdi:

"Suriyeli Hristiyanlar, onları kuzeydoğu Suriye'de yıllardır bastıran Kürt-YPG Marksist-teröristlere karşı çıkıyor. Başkan Yardımcısı (Mike Pence) Suriye'deki Hristiyanlara iyilik yapmıyor. Aksine, YPG ile müzakere edilmesi fikrini destekleyerek Suriyeli Hristiyanlar için işleri daha köyü hale getiriyor." 

Pence, mesajında Trump'ın Türkiye'ye Barış Pınar Harekatı'na son verilmesi, ateşkes ilan edilmesi ve YPG/PKK'lı teröristlerde müzakerelere girilmesini önerdiğini belirtmişti. 

Suriye'nin üçte birini işgal eden YPG/PKK, bu alanda yaşayan Hristiyan azınlığı tehcir, suikast, özel mülklere el koyma, safına katılmaya zorlama gibi uygulamalara tabi tutuyor. 

Hristiyanlardan vergi adı altında haraç toplayan teröristler, okul müfredatlarına müdahale ediyor, kendi militan ideolojisini işlemeyen okulları kapatıyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor'dan Obi Mikel açıklaması
Tolgay Arslan: En büyük avantajımız Emre Belözoğlu’dur
Düşürülen 13 bin doları sahibine teslim etti
Fikret Orman: Bağıranlara değil, suskun kalanlara daha çok kırgınım
2020 Kurban bayramı hangi ay başlıyor?
24 Kasım kampanya ve fırsatları 2020 Öğretmenler Günü indirimleri
Yorumlar 2 yorum