BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,82
ALTIN 399,46
HABER /  DÜNYA

İngiltere Parlamentosu, Brexit'i onayladı

İngiltere Parlamentosu, İngiltere'nin AB'den Ayrılık Yasa Tasarısı yani Brexit'i anlaşmasını 234'e 358 oyla onayladı. Başbakan Boris Johnson'ın AB ile vardığı Brexit anlaşmasına göre İngiltere 31 Ocak'ta AB'den ayrılacak.

Abone ol

İngiltere'de Brexit yasası Avam Kamarası'nda kabul edildi. 358'e karşı 234 oyla kabul edilen yasa, Avam Kamarası'nda bir süre daha değişikliğe açık olarak bekletildikten sonra Lordlar Kamarası'na gönderilecek. Başbakan Boris Johnson'ın AB ile vardığı Brexit anlaşmasına göre İngiltere 31 Ocak'ta AB'den ayrılacak.

Süre uzatılmayacak
İngiltere'nin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yasalaştıracak tasarıya Parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasında yapılan ilk oylamada 358 milletvekili kabul, 234 milletvekili ise ret oyu verdi. Hükümetin tasarıda yaptığı değişikliklere göre, İngiltere'nin 31 Ocak'ta AB'den resmen ayrılmasını takip edecek 11 aylık geçiş dönemi uzatılamayacak. Bu madde yasalaşacak olsa da hükümetin ilerleyen aylarda bunu değiştirmesi ve geçiş dönemini uzatması ihtimali bulunuyor.

Tasarının Avam Kamarasındaki nihai oylaması 7-9 Ocak 2020 tarihlerindeki 3 günlük tartışmanın ardından gerçekleşecek.

May, kabul ettirememişti
İngiltere'de bir önceki başbakan Theresa May, AB ile vardığı Brexit anlaşmasını Parlamento'da kabul ettirememişti. Üçüncü denemesinde de başarısızlığa uğrayan May, koltuğunu Boris Johnson'a devretmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Afyonkarahisar'da evdeki çuvalda çürümüş erkek cesedi bulundu
Kuru üzümün faydaları neler yüksek ateşi düşürüyor!
Yerli otomobilin bir fotoğrafı daha ortaya çıktı
UEFA'dan Medipol Başakşehir'e kınama cezası
Prens Philip hastaneye kaldırıldı
Çağla Altunkaya kimdir Acun Ilıcalı'nın sevgilisi yaşı kaç?
Yorumlar 5 yorum