BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  POLİTİKA

İnce, yakın çevresine konuşmuş: CHP de iyi yönetilmiyor

CHP'den ayrılıp yeni bir parti kuracağı iddialarının ortaya çıkması sonrası yakın çevresine konuşan Muharrem İnce'nin “CHP de iyi yönetilmiyor. Yeni bir Cumhuriyetçi toparlanma şart. Türkiye bu gidişe mahkum değil. 4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir" dediği öne sürüldü.

Abone ol

 "Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım" diyen İnce’nin konuyu yakın çevresi ile yaptığı görüşmelerde dile getirdiği "Türkiye iyi yönetilmiyor. Memnun değilim. İktidar kötü ama muhalefetten de memnum değilim." dediği iddia edildi. 

Muharrem İnce’nin CHP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddiası siyaset gündeminin üst sıralarına yerleşti. İddianın ardından bir süre sessiz kalan Muharrem İnce, önceki gün Twitter hesabından açıklama yaptı. İnce açıklamasında, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı’nın aktardığı habere göre ise İnce'nin yakın çevresi ile yaptığı görüşmelerde konuyu gündeme getirdiği belirtildi.

"CHP de iyi yönetilmiyor"

İnce'nin şunları dediği aktarıldı: Türkiye iyi yönetilmiyor. Memnun değilim. İktidar kötü ama muhalefetten de memnum değilim. CHP de iyi yönetilmiyor. CHP'nin bugünkü durumu iktidara meşruymuş havası veriyor. Yeni bir Cumhuriyetçi toparlanma şart. Türkiye parlamenter sistemde olmadığı için çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz.

"4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir"

Görüşmede ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda ikinci çıkacak kişiyi kim olsa destekleyeceğini söyleyen İnce'nin, “Türkiye bu gidişe mahkum değil. 4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir. AK Parti iktidarının önceki yıllarda ülkeye verdiği zararlardan sorumlu olanların yeniden umut haline getirilmesi kabul edilemez” dediği öne sürüldü.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bahçeli çok kızacak! Son seçim anketinde MHP'nin oy oranı yüzde 7'lere düştü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD ve SDG'nin petrol anlaşmasına tepki
Muslera’nın eldivenleri Aykut Özer'e şans getirdi
İstanbul Sözleşmesi tartışması sürerken... Temmuz ayında 36 kadın öldürüldü!
Max Kruse'nin yeni adresi belli oluyor
Falcao kararını verdi: 2 yıl daha kalacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bayram diplomasisi"
Galatasaray'a Belhanda piyangosu! Sampdoria talip oldu
Yusuf Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı İstanbul Sözleşmesi'ni çöpe atın
AK Partili Vekil Kalsın: İstanbul Sözleşmesi'nin toplumu bozduğunu söylemek akla ziyan bir tutum
Kamu çalışanları için ‘dijital güvenlik’ önlemleri: Tüm trafik izlenecek
Yorumlar 22 yorum