BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,18
ALTIN 2.609,17
HABER /  POLİTİKA

İmralı tutanaklarını Altan Tan mı sızdırdı?

İmralı tutanaklarını Altan Tan'ın sızdırdığı iddia ediliyor. Altan Tan'ın telefonları kapalı bir açıklama yapması bekleniyor.

Abone ol

İmralı tutanaklarının Öcalan ile görüşen 3 isimden biri olduğu kuşkusu ağırlık kazanıyor. İddiaya göre sızdıran kişinin Milliyet'teki habere imzasını koyan Namık Durukan ile görüştüğünün 'kamera kaydı' var.

Sırrı Süreyya Önder mi?
Pervin Buldan mı?
Altan Tan mı?

İmralı heyetinde yer alan ve tutanakları Millyet muhabirine sızdıran hangisi?

ALTAN TAN MI?

Bu listede öne çıkan isim Altan Tan olarak görülüyor. İddialara göre Altan Tan, Meclis'teki odasında 27 Şubat tarihinde Milliyet muhabiri Namık Durukan ile birlikteyken görüldü.
Bu görüşme Meclis'in kamera kayıtlarına da yansıdı.

Peki Altan Tan bunu yaptı mı? Altan Tan'a bugün cep telefonundan ulaşmak mümkün olmadığı için bu sorunun net bir yanıtı yok. İnternethaber.com Ankara muhabiri Nesrin Yılmaz defalarca denemesine rağmen Tan'ın cep telefonu kapalı olduğu için kendisine ulaşamadı.

SEBEP FIRÇA İDDİASI MI?

Peki Altan Tan'ın adı niye "sızdırma" olayında öne çıktı? İddia edildiği gibi bunu yapan Altan Tan ise neden 'İmralı tutanaklarını" deşifre etti.

Olayın bu noktasında gündeme Kanal A'nın Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın canlı yayında söylediği İmralı dedikoduları geliyor. Alper Tan, İmralı'daki görüşme masasındaymış gibi inanılmaz iddialar ortaya atmış ve Altan Tan'ın fırça yediğini öne sürmüştü.

TAN İÇİN BUNU MU DEDİ?

İddiaya göre Öcalan Tan'a şunları söylemiş;

-“Sen babanın ruhunu incitiyorsun. Senin baban böyle bir adam mıydı? Senin baban, kalbi Allah Allah, peygamber peygamber diye çarpan bir adamdı. Sen ne yapıyorsun? Sen para ve siyaset uğruna babanın ruhuna ters düşecek işler yapıyorsun. Sana yakışıyor mu bu?”

ALTAN TAN PROGRAMI TERK ETMİŞTİ

Nihayetinde Altan Tan, konuk olduğu Kanal A'daki programda Alper Tan'a yönelik sert ifadeler kullanmış ve MİT'in tutanakları açıklamasını istemişti. Altan Tan o sözlerinden ardından da yayını terketmişti.

RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN AÇIKLADI

Sızdırmayı Altan Tan'ın yaptığına ilişkin iddiaların dayağı da işte bu olay... Deniliyor ki Altan Tan, İmralı'da fırçalandığı yönündeki asparagasa kızdı, MİT'te gerçeği açıklamayınca 'onur meselesi" yapıp tutanakları verdi.