BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı harita ile duyurdu! 16 sahil kentinde mafyaya 'Müsilaj' operasyonu: 315 gözaltı

İÇİŞLERİ Bakanlığı harita yayınlayarak duyurdu. 13 suç örgütü ve bunlara silah temin eden 17 suç grubuna yönelik sahil şeridindeki 16 ilde eş zamanlı 'Müsilaj Operasyonu' başlatıldı. 315 kişi hakkında gözaltı kararı var... Şu ana kadar 230 kişi yakalandı...

Abone ol

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik 16 ilde "Müsilaj" adı verilen operasyon başlatıldığı Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamaya göre, Müsilaj operasyonu kapsamında şu ana kadar 230 şüpheli gözaltına alındı. Çok sayıda silah, malzeme ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, mafya tipi organize suç örgütlerine göz açtırmayan KOM ekipleri, turizm sezonu öncesi sahil şeridindeki illerde operasyonlarını artırdı.

Devlet büyüklerinin adını kullanarak dolandırıcılık
Turizm işletmelerini zor kullanarak çalıştırdıkları, devlet büyüklerinin adını kullanarak vatandaşları dolandırdıkları, karşı çıkanları tehdit ettikleri, suç örgütüne maddi menfaat sağladıkları, sahte çağrı merkezleri aracılığıyla dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen organize suç örgütlerine yönelik Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda KOM ekipleri harekete geçti.

Hangi illerde operasyon yapılıyor
Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla, Yalova, Artvin, Giresun, Ordu, Samsun ve Zonguldak olmak üzere 16 ilde eş zamanlı 13 organize suç örgütüyle bağlantılı suç örgütlerinin de aralarında bulunduğu yerel suç örgütleri ve aranan şahıslar ile bu organize suç örgütlerine ruhsatsız silah temini sağlayan 17 suç grubu hakkında 315 şüpheliye yönelik "Müsilaj Operasyonu" başlatıldı.

Suç işlemek için örgüt kurma, yağma, tefecilik
Güvenlik güçleri, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütün faaliyetleri kapsamında yağma, tefecilik, tehdit suçları ile söz konusu örgütlere silah temin ederek 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçunu işleyerek kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturduğu" tespit edilen şüphelilerin adreslerine operasyon düzenledi.

Anne oğluna böyle beddua etti: İnşaallah cezaevine girer!

Müsilaj operasyonu kapsamında İstanbul Fatih’de bir kişinin evine baskın yapıldı. Kapıda polisi gören şüphelinin annesi oğlu ile görüşmediğini söyleyerek, “İnşallah ceza evlerinde çok para diye inleyecek. Allaha havale ettim. Bırakır mıyım ben gözümün yaşını yedim bu evde” diyerek oğluna sitem etti.