BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

HSK'dan bin 398 yeni hakim ve savcı ataması

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, mesleğe kabul işlemleri tamamlanan bin 398 hakim ve savcının, önümüzdeki günlerde çekilecek kura ile çalışma yerlerinin belirleneceğini bildirdi.

Abone ol

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz,  Twitter hesabından yaptığı açıklamada, meslek öncesi eğitimlerini başarıyla tamamlayan hakim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının mesleğe kabul işlemlerinin HSK İkinci Dairesince ele alındığını kaydetti. 

Mesleki ve kişisel yeterlilikleri değerlendirilerek bin 398 adayın mesleğe kabulüne karar verildiğini açıklayan Yılmaz, bu hakim ve savcıların önümüzdeki günlerde çekilecek kura ile çalışma yerlerinin belirleneceğini belirtti.

Başkanvekili Yılmaz, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Hakim ve savcılarımızın mutlak tarafsızlık içinde, adaletin gecikmeden ve adil sonuçlanması için çalışacaklarına, icra ettikleri görevin kutsallığını hiçbir zaman unutmayıp, mesleğin saygınlığına, tarafsızlıklarına ve vakarlarına gölge düşüren söz ve davranışlardan uzak kalacaklarına, mesleğin yazılı ve yazılı olmayan geleneksel tüm etik kurallarını içselleştirip titizlikle riayet edeceklerine, ferdi olmakla gurur duyduğumuz aziz milletimize, gözümüz gibi koruduğumuz devletimize ve kutup yıldızımız adalete layık bir hakim, savcı olacaklarına dair inancımız mutlaktır. Yolunuz açık, başarınız daim olsun değerli genç meslektaşlarım."

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul ve Ankara'nın atık suyunda koronavirüs testi yapıldı işte sonuçlar
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Abdullah Ağar açıkladı! Hakan Fidan'dan yardım istemiş olabilirler
Çin sarsıldı! 28 yıl aradan sonra bir ilk yaşandı
Sivas'ta traktör başında ecele yakalandı
Bitlis'te PKK'lı teröristlere ait patlayıcı ve mühimmatlar imha edildi
CHP'nin yardım dağıtımı resmen şova dönüştü
Bütçe nisan ayında 43,3 milyar TL açık verdi
18 Mayıs idari izin mi pazartesi günü tatil mi Resmi Gazete kararı
Van'daki terör saldırısında yaralanan belediye personeli: Arkadan saldırdılar
Yorumlar