BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
GÜNCEL

HDP'den neden 'CHP'nin cesarete ihtiyacı var' açıklaması geldi?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın CHP'ye, "İttifakı artık açıklayalım" çağrısı sonrası yaşanan polemik hız kesmeden devam ediyor. CHP'nin inkar ettiği bu ittifakın gün yüzüne çıkması sonucu, HDP'nin CHP'den bundan sonraki dönemde ne gibi istekleri olacağı da tartışmaya açıldı.

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın sunumuyla ekranlara gelen 'Tarafsız Bölge' programında HDP'nin CHP'ye yaptığı, "İttifakımızı duyuralım" çağrısının bundan sonraki siyasi gündeme nasıl etki edeceği konuşuldu.

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın katıldığı canlı yayında, Pervin Buldan'ın CHP'nin cesarete ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine başlayan siyasi tartışma da ele alındı.

Hadi Özışık konuya ilişkin düşüncelerini ifade ederken CHP-HDP ilişkisinin şu an geldiği noktayı da özetleyen bir açıklama yaparak; Pervin Buldan'ın şu an yapmak istediği şeyin İstanbul, Ankara ve birçok ilde kendi destekleri sayesinde CHP'nin belediye başkanlığı kazandığını CHP'ye hatırlatmak olduğunu belirtti.

Özışık; HDP'nin bu tavrıyla CHP'ye, bundan sonraki dönemde eğer ittifak söz konusu olacaksa bunun açıkça ifade edilen bir ittifak olması gerektiği, aksi takdirde HDP'nin kendi yolunu çizeceği noktasında üstü kapalı bir uyarı niteliği taşıdığını aktardı.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Ahmet Davutoğlu çöp toplamaya çıktı TikTok’ta paylaştı
60 saniyede bugün (24 Şubat 2020)
Çorum İHH’dan İdlib’e 16 tır yardım
Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in FETÖ davası
Galatasaray'dan Ozan Tufan'ın açıklamalarına gönderme
Derbi sevinci yaşayan çıplak taraftar görenleri şaşırttı
Ece Erken, evli olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşadığını itiraf etti
Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden polis FETÖ'den tutuklandı
Hakkari Yüksekova'da hastayı atlı kızakla hastaneye yetiştirdiler
Bakan Murat Kurum açıkladı: Van'da 254 konut ile 297 ahır yıkıldı