BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,23
ALTIN 497,64
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar:Berat Albayrak'ın istifası yetmez

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin konuşan Sancar, "Sadece Hazine ve Maliye Bakanı'nın istifası yetmez. Cumhurbaşkanı kabinesi ile birlikte istifa etmelidir." dedi.

Abone ol

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın yerine Lütfi Elvan atandı. Elvan karar için "Benim için de sürpriz oldu" diye konuştu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, grup toplantısında yaptığı konuşmada Albayrak'ın istifasının yeterli olmayacağını söyledi. Sancar ayrıca erken seçime gidilmesi gerektiğini ve HDP'nin buna hazır olduğunu belirtti. HDP'li Sancar şöyle konuştu:

Sadece Hazine ve Maliye Bakanı'nın istifası yetmez. Cumhurbaşkanı kabinesi ile birlikte istifa etmelidir. Önümüzde yeni dönem var. Sistemi değiştirmek için ilk fırsatta seçime gidilmelidir.

"HDP seçime hazırdır"

Seçime gitmenin de en ahlaki yolu cumhurbaşkanının istifa etmesidir. HDP hazırdır. HDP erken seçime herkesten çok hazırdır. Bunu her fırsatta tekrarlayacağız. 

Halkımıza karamsarlığa, umutsuzluğu kapılmayın diyoruz. HDP baskıya aldırmaz. Partili yoldaşlarımıza direnişten asla vazgeçmeyin diyoruz. Her zamankinden daha fazla çalışacağız. Halkımızla daha fazla iç içe olacağız.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da ip atlamak genç kızın sonu oldu! Hayatını kaybetti
Filistin Başmüzakerecisi Saeb Erekat koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti
Bursa'da yeni koronavirüs tedbiri açıklandı! Yürürken sigara içmek yasaklandı
Milli yüzücü Emre Sakçı’dan bir Avrupa rekoru daha
31 Aralık tatil mi 2020 öğleden sonra resmi tatil mi?
Ankara'da şırınga çikolatadan ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktı
AİHM'den Cumhuriyet davası için 'ihlal' kararı
Donald Trump yakında tutuklanabilir
Esnek çalışma düzenlemesinde 2 madde geri çekiliyor
Beşiktaş'tan Welinton'un sağlık durumuna ilişkin açıklama
Yorumlar 5 yorum