BIST 1.536
DOLAR 7,36
EURO 8,95
ALTIN 437,09
HABER /  GALATASARAY

Hatice Günay'dan Mustafa Cengiz'e: Yeter artık

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hatice Günay, Mustafa Cengiz'in üslubuna dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerken "Sayın başkanın üslubu artık rahatsızlık yaratıyor, yeter.'' dedi.

Abone ol

Galatasaray'ın bugün gerçekleştirdiği Şubat ayı Divan Kurulu toplantısına, başkan Mustafa Cengiz katılmazken Hatice Günay'ın sözleri dikkat çekti.

''Sayın başkanın üslubu artık rahatsızlık yaratıyor''
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hatice Günay, Mustafa Cengiz'in üslubuna dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerken şu ifadeleri kullandı; "Sayın başkanın üslubu artık rahatsızlık yaratıyor, yeter. Bir Galatasaray başkanının hakaretlerine, üslubuna şaşırmama noktasına gelmekten dolayı çok büyük rahatsızlık duyuyorum, üzgünüm.''Size döndüğü zaman mı aklınız başınıza geldi"

Sayın başkan, Fatih hoca ile yaşadığı krizden sonra basın toplantısı yaptı. Tüzükten bahsetti, kuraldan bahsetti... Sayın başkan, son 1 yıldır tüm kuralları ayaklar altına aldınız, oklar size döndüğü zaman mı aklınız başınıza geldi."

''Falcao ve menajerlere ödenen para 335 milyon TL''
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Öztürk ise; "Bir mevkiiye yapılan transfer için 50 milyon euro gitti. Diagne, Falcao ve Kostas için verilen paraların toplamı. Bu paralar, bir Florya'ya eşit! Bu mu başarı, bunu mu takdir edelim? Falcao ve menajerlere ödenen para 335 milyon TL." dedi.

''Amatör branşlara verseniz ihya ederdiniz''
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi İbrahim Göknar da Falcao konusuyla ilgili şunları söyledi: "Falcao ve menajerlere ödenen para 335 milyon TL! Bu 335 milyon TL'nin yarısını Amatör branşlara verseniz, Amatör branşları ihya edersiniz. Sportif yönden çok başarılıyız diyorsunuz, işler yolunda gitmeyince sayın teknik direktörüm diyorsunuz, Fatih Terim demiyorsunuz. 

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal: İlk defa 21.5 milyon TL artıya geçtik. Sportif AŞ, 6 aylık 101 milyon TL kar etti. 10 yıldır ilk defa bu. Bunlar bağımsız denetimden geçmiş rakamlar.

Sami Çölgeçen: Birçok üyemiz, Arda'nın kulübe dönmesini istemedi, Mustafa bey de bu konuyu kestirip attı. Ben bunu kabullenemiyorum! Merak ettiğim konu şu; üyelerimizden "Arda'nın hata yaptığı için dönmemesini isteyenler" acaba gençliklerinde hata yapmadılar mı? Fenerbahçe'yi Kadıköy'de bu sezon yeneceğimize yürekten inanıyorum.

Reşit Ömer Kükner: Yayıncı kuruluş bize ekranda GAL diye kullanıyor! GAL ne demek, böyle bir kullanım yok! Yönetimimizden, yayıncı kuruluş ile görüşecek, GAL yazısını GS olarak düzelttirmesini istiyorum.

Serol Acarken: Bir tribün grubumuz, kulübün nasıl yönetileceğini anlatıyor ve liselilere karşı bir tavır alıyor. Yönetimin bu konuda önlem alması gerekiyor. Taraftarımız başımızın tacı ancak herkesin bir sınırı vardı. Yönetim, buna son verdirsin.Abdurrahim Albayrak:
 Futbolcu kardeşlerimizin sadece Ocak ayı maaşları vardır, bu da 10 gün geçmiştir. Allah'ıma şükürler olsun ki geldik geleli, çalışan kardeşlerimizin maaşlarını ayın 2'sinde hiç yatırmadık. Galatasaray'ın borcu artık yönetilebilir duruma gelmiştir. Çok üzülüyorum, çok acımasızca eleştiriyorsunuz. 14 Şubat Sevgililer Günü, bir olalım, birlik olalım, biz birlik olursak, beraber olursak, Galatasaraylıların başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Buna çok ihtiyacımız vardır, özellikle bu sene buna çok ihtiyacımız vardır. Çok acımasızca eleştiriyorsunuz ama Mustafa Cengiz başkanımızın ve ekibinin iyi işler yaptığını bilmenizi istiyorum. Gelecekte büyük transferler olmayacak. Genç kardeşlerimize yöneliyoruz. Galatasaray'ın geleceğini oluşturuyoruz. Bunun için Fatih hocamın, yönetimin ve hepinizin büyük emeği vardır. Hiçbir şey yapmadınız diyorsunuz, Allah aşkına 2 sefer şampiyon olduk, hiç kimsenin şans vermediği takımlarla olduk, Allah'ın izniyle bu sene de olacağız şampiyon. Galatasaray Adası, Galatasaraylılar'ındır! O meseleyi de çözeceğiz.

''Umarım bu kaotik durumdan bir an önce çıkarız”
Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşen şubat ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Mart ayında yapılan mali genel kurulda idari ibrasızlıkla sonuçlanan sürecin ve davaların devam ettiğini belirten Hamamcıoğlu, “Dün alınan kararla bu süreç hukuksal olarak sonlandı. Yürürlükte olan kanunlar tüzüğümüzün üstündedir. Bu konuyu, daha fazla uzatıp ayrışmaya fırsat vermeyecek şekilde mali genel kurula kadar sonlandırmak doğrudur. Lütfen artık bu konuyu hiç kimse speküle etmesin. Mahkemeler karar vermiştir. Seçilmiş yönetim kurulu görevinin başındadır. Futbol takımımızın da yeniden potaya girmesi göz önüne alındığında hep beraber iyi temennilerde bulunmak faydalı olacaktır. Başarıya odaklanmaktan uzaklaşmayalım. Umarım bu kaotik durumdan bir an önce çıkarız” diye konuştu.

“Bazı rahatsızlık duyulan konular var”
Divan kurulu olarak göreve geldikten sonra birtakım çalışma grupları kurduklarını söyleyen Hamamcıoğlu, "Bazı rahatsızlık duyulan konular var. Olur olmaz yerlerde yapılan basın toplantıları, hazırlıksız verilen demeçler... Özellikle divan kurulu toplantılarında benim ve divan kurulu üyelerinin yapmış olduğu konuşmalar maalesef resmi sitede yer almamaktadır. Divan üyeleri berat töreni ile ilgili bir bildirim yoktur. Bunların ayrıştırmaktan başka hiçbir faydası olmaz. Ötekileştirici bir lisan kullanılmaktadır. Üyelerimizden böyle bir eleştiri geldi. 'Toplantıya başkanımız, ikinci başkanımız, yönetim kurulu üyeleri ve divan başkanı katıldı.' şeklinde bir terminoloji kullanıldı. Bilinmeden yapıldığına inandığımız bu yanlıştan vazgeçilmesini duyurmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

“Etik kurallarına uygun olmayan konuşmalar tüm üyelerimizi üzmekte”
Başkan Mustafa Cengiz’i kullandığı üslup konusunda eşleştiren Eşref Hamamcıoğlu, “En önemlisi de etik konusu. Maalesef en zayıf olduğumuz nokta. Etik kurallarına uygun olmayan konuşmalar tüm üyelerimizi üzmekte, rencide etmekte hatta öfkelendirmektedir. En son divan toplantımızda üyelerimize hitaben okunan Ziya Paşa'nın 'Bilmez insan kadrini alemde insan olmayan' beyiti, bardağı taşıran son damla olmuştur. Bize yoğun şikayet ve eleştiriler gelmiştir. Bu konuda camiamız ve divan üyelerimiz değerli başkanımız Mustafa Cengiz'den bir açıklama ve özür beklemektedir. 14 Şubat yani 2 gün sonra Sevgililer Günü. Umarım camiamızda artık sevgi hakim olur. Herkes sarı-kırmızı renklere sevgiyle yaklaşır. Hepimizin ortak sevgilisi olan değerli sporcularımıza, futbol takımımıza, değerli hocamıza, futbolcularımıza ve teknik heyetimize sevgilerimizi gönderiyoruz. Başarılar diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Fenerbahçe - Alanyaspor maçındaki penaltı için fatura iki isme kesildi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
ABD savaş uçakları Esed ordusuna ait 2 noktayı vurdu ölüler var
Mehmet Özdilek: Kazanırsak önümüz açık
Emre Belözoğlu’na FETÖ’den ikinci kez takipsizlik kararı
Dilipak 'FETÖ' yazısıyla tartışmayın fitilini ateşledi: AK Parti’de mi olmayacaklar?
Abdülkadir Ömür'den müjdeli haber
Haftanın hakemleri belli oldu! 3 isim kızağa çekildi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan ayet ve hadis uyarısı
Bakan Cahit Turhan'dan Sabiha Gökçen'deki uçak kazasıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İlker Başbuğ iddiası olay oldu herhalde bir şey vadettiler
Recep ayı ne zaman giriyor 2020 nafile orucu tutmak gerekir mi?
Yorumlar 2 yorum