BIST 1.333
DOLAR 7,90
EURO 9,41
ALTIN 460,58

Hadise aslen nereli ailesi ve kardeşleri kimdir?

Türkiye'nin tanınmış popstarlarından Hadise aslen Sivaslı olan gurbetçi bir ailenin kızı. Hadise'nin ailesi ve yaşamı hakkında merak edilenler şöyle:

Tam ismi Hadise Açıkgöz... 1985 yılında, Belçikada dünyaya gelen Hadise çocukluğunda şarkı söylemeyi ve ata binmeyi seviyordu. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi alan Hadise , en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Hadise'nin ailesi de bu durumu memnuniyetle karşılamış ve destek olmuştu.

Hadise, 2003 yılında Belçika'nın "Popstar"ı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamasa da birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. 2Brains şirketi kısa süre sonra Hadise'ye sözleşme teklifinde bulundu. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard ve Serge Ramaekers ile birlikte kayıt sürecine başlamak için stüdyoya girdi.

Hasselt'te pazarlama bölümünde öğrenimi gören Hadise Flamanca, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce dahil 5 dil biliyor. 

Rock, soul ve dünyanın çeşitli yerlerinde icra edilen farklı müzik türlerini bir araya getirerek kendi beğenisine göre şekillendirmeyi amaçlayan Hadise'nin ilk teklisi "Sweat" adını taşıyordu. Yves Jongen'in yazdığı ve Serge Ramaekers ile birlikte yapımını üstlendiği şarkı, 3 farklı versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Hadise 'yi daha geniş kitlelere taşıyan parça ise, Haziran 2005 çıkışlı "Stir Me Up" oldu. Şarkıcı, toplam 5 versiyonuyla sunulan "Stir Me Up"ın video klibiyle de olumlu not aldı.

Hadise, son olarak 13 Ocak 2006'da yeni teklisi "Ain't No Love Lost"u müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkının video klibi ise Tayland'da çekildi. Öte yandan "Ain't No Love Lost" teklisinde, şarkının "Burdayım" adlı bir de Türkçe versiyonu bulunuyor.

2009 Mayıs Eurovision Şarkı Yarışmasında "Düm Tek Tek" adlı şarkısıyla Türkiye'yi temsil eden Hadise, 177 puan alarak yarışmayı dördüncü tamamladı.

Hadise'nin ailesi aslen nereli kardeşleri kim?
Hadise'nin babası Hasan Açıkgöz ve annesi Gülnihal Açıkgöz aslen Sivaslıdır. Hadise'nin Hülya Açıkgöz, Derya Açıkgöz, Murat Açıkgöz isminde 3 kardeşi var.