BIST 5.095
DOLAR 18,81
EURO 20,44
ALTIN 1.168,20
HABER /  GÜNCEL

Hac kura sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

Hac kura sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak sorusunun yanıtı Diyanet'ten geldi. Hac kura sonuçları 2016 bugün saat 21.00'de hac.diyanet.gov.tr adresinden açıklanacak. Hac kura sonuçları tam listesi ve yedek listesi haberimizde olacak.

Abone ol

Hac kuraları bugün çekiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 hac kuralarının bugün saat 11.00'de çekileceğini duyurdu.

HAC KURALARI ÇEKİLDİ HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI VE HAC YEDEK LİSTELERİ İÇİN TIKLAYIN

Peki 2016 hac kura sonuçları sorgulama ekranı ve hac kura sonuçları listesi ile hac kura sonuçları yedek listesi bugün saat kaçta açıklanacak?

Diyanet'in hac kura sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamaya göre hac kura sonuçları sorgu ekranı bugün saat 21.00'de hac.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecek.

HAC KURA SONUÇLARI 2016 NASIL ÖĞRENİLECEK?  

Hacı adayları 2016 hac kura sonuçları sorgulama ekranına, hac kur sonuçları 2016 tam listesine Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac.diyanet.gov.tr adresine girerek ulaşabilecekler. Hacı adayları veya yakınları bilgisayarlarının arama çubuğuna hac.diyanet.gov.tr adresini yazarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün sayfasına ulaşacaklar. Karşılarına çıkan hac sonuçları sorgulama ekranına TC Kimlik Numarası'nı yazan hacı adayları 2016 hac kura sonuçları listesi ve hac kura sonuçları yedek listesine ulaşabilecekler. 

Hac kura sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

Bu yıl, 581 bin 768 vatandaş ilk kez hac müracaatında bulunurken geçen yıl hac kurasına katılmasına rağmen hacca gidemeyen 1 milyon 178 bin 983 kişinin kayıtları yenilendi. Toplam 1 milyon 760 bin 751 kişinin katılacağı bu yılki hac kurası, bugün saat 11.00'de Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılacak.

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdığı iller bazında, "normal, müstakil odalı ve otel" konaklama türlerinde çekilecek. Asıl ve yedek tasnifinin yapılmayacağı kurada, Diyanet ve acente ayrımına da gidilmeyecek.

Vatandaşlar, kura sonuçlarına bugün saat 21.00'den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hac organizasyonu düzenlemek üzere yetki verilen acentelerin bilgisi de "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

2016 HAC FİYATLARI NE KADAR?

Konaklama türlerine göre değişen hac fiyatları, normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

2016 HAC KESİN KAYIT TARİHLERİ 

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak. İlk hac kafilesinin 4 Ağustos'ta ve son hac kafilesinin 5 Eylül'de gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim'de gerçekleşecek.